Módní návrhářka Petra Balvínová navrhuje kolekce pro ženy od roku 2006 pod značkou TIQE. Hlavním znakem značky jsou perfektní střihy, kvalitní materiály a kombinovatelnost jednotlivých kolekcí. Každá Petry v sobě nese i poselství a filozofii vnímání ženy a její pocity.

Parka 15

První téma jarní kolekce je paletou intenzivní barvy khaki, která se objevuje na žensky pojatém kabátu parka ve tvaru „berušky“. Kabát je klíčovým kusem, na který je kladen důraz do sebemenšího detailu. Tkaničky pod prsy v modré kontrastní barvě umožňují nošení všem ženám různých postav včetně těhotných žen. Parka má moderní ¾ rukávy a její vyhotovení je možné ve dvou délkách. Variabilita detailů a délky umožňuje nosit parku jak k sportovně laděným modelům, tak i k elegantním šatům, volné tunice nebo košili.

Plisé 23

Součástí kolekce jsou též kalhoty a šortky v barvě khaki. Okouzlující jemnost se objevuje v podobě využití velmi elegantní pudrové barvy. Pudrová se velmi dobře kombinuje s výraznými barvami či látkami s potiskem. Její genialita spočívá v umocnění kvalitních materiálů a propracování modelu. Jemná barva podtrhuje ručně tvořené plisé či kvalitní velurovou useň, ze které kolekce nabízí šortky a kalhoty. Nositelnost a exkluzivita, tyto zdánlivě protichůdné koncepty jsou základem tvorby designérky Petry Balvínové. Její inspirací jsou ženy, které milují módu, znají svou hodnotu a jejichž styl, inteligence a kreativita překročily hranice daných pravidel a znovu definovaly čistý, exkluzivní, ale nositelný pojem krásy.

Potisk 17

Limitované kolekce značky TIQE nabízejí kvalitu, účelnost a vhodnost pro různé kategorie žen. Silueta se obnovuje a přizpůsobuje dle potřeb ženy. Klasické košile nebo volné tuniky, které se nosí přes šortky či kalhoty, vyjadřující minimalistickou estetiku, mohou být ve chvíli proměněné v model zdůrazňující pas jednoduchým použitím pásku. Variabilita délek, kapsy objevující se na podstatné části modelů, ruční zpracování a šití na míru klientkám jsou ukazatele tvorby talentované designérky, jejíž modely jsou jasně rozpoznatelné – prolínají se v nich ženskost, křehkost, elegance a vtip – a často jsou inspirovány samotnými klientkami a jejich životy.

Velur 27

Tuto úžasnou jarní kolekci můžete zakoupit v butiku TIQE, Benediktská 9, 110 00 Praha 1.

Foto: Archiv návrhářky