Na začátku byl sen tanečnic a tanečníků z 420PEOPLE chodit zkoušet ve své vlastní značce. Sen, kterému na základě pocitu z tvorby souboru Josefina Bakošová vdechla tvar. Kolekce je ušitá z kvalitních, odolných materiálů, do detailu promyšlené střihy jsou variabilní, poskytují volnost pohybu, myšlení i pocitům. Neškrtí, netáhnou, spolehlivě drží formu, takže i po dlouhém, náročném tréninku vypadají stále skvěle.

foto 1

Kolekce Josefina Bakošová for 420PEOPLE naplňuje poněkud zprofanovaný výraz „sportovní elegance“ novým obsahem. Tepláky či mikina se najednou proměňují v začátek příběhu, na jehož konci může být obraz, choreografie nebo divácký zážitek. Kolekce je to nejen originální, funkční, elegantní, ale také etická. „Slow fashion, ekologická móda, žádné sweatshopy, žádná dětská práce,“ zdůrazňuje Josefina Bakošová. Střihy vznikaly s láskou v centru Prahy, oblečení se šilo v malé středočeské dílně, kde švadleny pracují v přívětivých pracovních podmínkách.

foto 2

Příležitostí zakoupit si originální kousky z kolekce Josefina Bakošová for 420PEOPLE za výhodné ceny bude 30. října pražská premiéra představení 420PEOPLE Taneční pocta ping pongu na Jatkách78 a také předvánoční představení Máj, které na Nové scéně Národního divadla 20. prosince uvedou 420PEOPLE spolu s Davidem Prachařem. Od listopadu bude v prodeji v kamenném obchodě Harddecore gallery na Senovážném náměstí nebo na webu harddecore.cz.

foto 3

Zkrátka další skvělý počin české designérky.

Foto: Lukáš Žentel