„Neklidná kolekce“, jak by se dala doslovně přeložit ze svého anglického názvu, vychází z rock´n´rollového looku 70. let. Radka Sirková a Anna Tušková prý čerpaly z vůbec první dívčí rockové skupiny The Runaways. Jenže zamýšlená „vintage“ omšelost nakonec nijak nekazí výsledek v podobě velmi současného městského experimentu.

Džínovina, pro kterou je duo Chatty vyhledávané již od roku 2005, nechybí ani v jeho nejnovějším počinu. Radka a Anna pracovaly jako vždy zejména s detaily, jako jsou různá prošívání či členění. Z denimu šila dvojice také košile či overal.

Další věc pro Chatty typická, stylizace do „americky“ uvolněného propracovaného městského odívání, je v Disquiet Collection dovedena do další úrovně. Esteticky totiž navazuje na předchozí povedenou řadu Praying Mantis, nicméně ji posouvá do léta, tedy k lehkosti, vzdušnosti a do světlé barevnosti. Přesto zůstávají rozpracované konstrukce, se kterými si dvojice hraje ale pouze v rozmezí přirozené siluety, čímž i přes originalitu zachovává nositelnost.

Tomu správně odlehčenému vzhledu letní kolekce pomáhá i potisk koláže z květin, drahých kamenů a mystických zvířat. Mimo to, že představuje zajímavou kombinaci, těší také tím, že pochází z hlav designérek, nikoliv z obchodu s látkami, což v Českém prostředí není vůbec obvyklé.

Kromě očekávaných překvapení ve formě nových kousků přibylo jedno velké. K dámské linii se připojil náznak pánské: konkrétně tři celkové modely, které vznikly na základě poptávky ze strany klientů. Ale jak bylo vidět po přehlídce, kdy se pozorovatelé na oděvy doslova vrhli, nabídka poptávce zřejmě stačit nebude. Pravděpodobně tedy můžeme příště očekávat rozšíření.

Celou kolekci si tak, jak byla předvedena ve čtvrtek večer, můžete prohlédnout ve fotogalerii. Naživo je k vidění přímo v pražském butiku v Haštalské ulici.

 

Foto:  Archiv Chatty – David Klimovič