FRANCO ARAZZI je značka českých designových kožených kabelek založená dvěma výtvarnicemi – Olinou Francovou a Jitkou Arazimovou. Obě se zabývají volnou tvorbou a užitou grafikou.

Jejich kabelky jsou na první pohled rozpoznatelné díky čistým liniím, bez výrazných zdobných prvků, a tím dávají vyniknout prvotřídním materiálům, ze kterých jsou vyráběny. Kabelky této výtvarné a talentované dvojice jsou vysoce praktické. Vložíte do nich cokoli, často mají rozdílné strany, takže podle daného outfitu kabelku otočíte ven tou správnou stranou. Nabídka značky Franco Arazzi se stále rozrůstá o nové modely. A co bylo na začátku? Nejdříve bylo nutné najít prvotřídního dodavatele kůží. Poté výtvarnice usedly ke svým stolům a začaly vymýšlet nové tvary a střihy. Návrhářky kladou vysoký důraz na střih a kvalitní kůže proto, aby si i objemnější kabela zachovala elegantní tvar a neproměnila se v neforemný pytel.

A co na svou práci říkají samotné výtvarnice? “Preferujeme tvorbu, která nezavání komercí a dává možnost rozletu. Proto už asi rok a půl navrhujeme a šijeme vlastní „kusy“ – „kabelkotašky“, „páskotašky“ a „vestotašky“ z kůží a srstí zvířat, která nejsou primárně zabíjena pro povrch svého těla. Okouzlilo nás zjištění, že vytvořit si vlastní kabelku může být stejně fascinující, jako namalovat obraz či vymodelovat sochu. Navíc – se svým obrazem nebo sochou většinou na ulici nepotkáte lidi, kteří se s nimi jen tak procházejí! Z naší strany je to vlastně takový „Bags Street Art“.  S údivem jsme zjistily, že i takto můžeme vyjádřit svůj názor – vyslat hlubší poselství, než jen informaci pro módní policii!”

Tato kabelka se může stát tím pravým dárkem pro ženy, které hledají opravdu originální kousky a řídí se především vlastním vkusem.