Dalším významným hostem, který rozzářil rezidenci pražského primátora na Mariánském náměstí, byl španělský módní návrhář Diego Villalba. Ten navštívil Prahu již podruhé. Poprvé navštívil Prahu v březnu tohoto roku, kdy představil svou jarní a letní kolekci v butiku SIMPLE v centru luxusu Pařížské ulice. Diego byl z českého přijetí nadšen a rozdával rozhovory na počkání. Jeho sláva se šířila českými médii rychlostí světla. Není tedy divu, že přijal pozvání představit českému publiku svou další kolekci, na kterou se přišly podívat například Libuše Šmuclerová, Simona Krainová, Monika Babišová či Eliška Coolidge – Hašková.

Luxusní módní dům Alfredo Villalba je rodinnou značkou, kterou v roce 1976 založil Alfredo Villalba starší s cílem poskytovat nejvyšší kvalitu krejčovství a služeb, jíž prosluly mnohé španělské módní domy v padesátých až sedmdesátých letech dvacátého století. Od samého počátku se značka soustředí na luxusní trh a ve vlastním ateliéru vytváří působivé modely kombinující prvotřídní materiály a ruční práce. Současný kreativní ředitel Diego tvoří kolekce spojující luxusní zpracování s pokrokovým moderním rukopisem. Jeho dekonstruované šaty, kožené bundy, bombery, japonská kimona či legíny velmi často obohacuje o metalické aplikace, punkové a rockové prvky. Charakteristický je rovněž Diegův styl práce. Diego nejdříve látky rozstřihává a teprve poté kombinuje tak, aby z nich vytvořil zcela nový originální materiál. Rovněž pracuje s metodou tzv. muláží, což v praxi znamená modelování střihu přímo na krejčovské panně. Proto jsou jeho výsledné modely působivé rukodělné unikáty, které vyžadují 20 až 200 hodin práce návrháře.

65-UFW_5724

Ani v aktuální kolekci nechyběly prvky punkového a rockového stylu, které umocnil například punčocháčemi s výraznými průstřihy, nízkou obuví či kapucemi. Diego do své kolekce zařadil i vinyl, který se stává opět pro návrháře zásadním materiálem k dosažení zajímavého efektu. Vinylové sukně zdobené ručně vyrobenými květy přidal ke krajkovým body a krátké mini sukně dozdobil peřím. Asi největší potlesk sklidily dlouhé šaty, na kterých Diego nešetřil svou kreativitou. Zda jeho kolekce najde své české zákaznice, si nejsem úplně jistá, jelikož nám stále ještě chybí odvaha takové modely obléct, nicméně přehlídka byla módním zážitkem v každém ohledu.

Foto: Unique Fashion Week