Po divoké kolekci Good News from East Palace skládající psychedelické malby čínského malíře Zhou Fana se tvůrčí trojice značky La Formela umírnila. Miroslava Kohutiárová, Kateřina Ravasová a Antonín Soukup se po návratu z módního týdne v Malajsii rozhodli vyrazit trochu jiným směrem. Uvědomili si, že výrazný potisk není pro každého a většina českých žen se ho stále bojí. A tak jim ustoupili a snažili se najít kompromis mezi jedinečností a nositelností.

A povedlo se. La Formela dokázala, že umí zaujmout i bez zuřivosti, a na brněnském MóDění, kde v premiéře prezentovala novou zimní řadu inspirovanou filmem Kočár do Vídně atmosférou tajemného lesa, publiku jako obvykle vyrazila dech. Tentokrát právě i tím, že by se do předváděných modelů mohl absolutně kdokoliv ihned obléct a vyrazit ven.

Všechny kusy jsou přirozeně elegantní. Avšak díky střihům zvýrazňujícím siluetu a materiálům, jako je kůže, v nich nositelka působí dramaticky a jistým způsobem i nadřazeně. V lookbooku efekt zvýrazňují extravagantní doplňky ve formě klobouků a bot, v kampani od fotografa Lukáše Dvořáka pak výrazná rtěnka.

Kolekci Good News from East Palace lze stále zakoupit v pražském butiku La Gallery Novesta. O prodeji nové kolekce značky La Formela vás budeme informovat, v případě zájmu můžete zatím přímo kontaktovat samotné návrháře.

Foto:

Kampaň – Lukáš Dvořák

Lookbook – Archiv La Formela