Variabilní zimní kolekce českého tria La Formela

/ Redakce

Jedna z nejnadějnějších českých značek, La Formela, přišla s novým lookbookem a kampaní ke kolekci podzim/zima 2013. Fotografie ukazují komplexní elegantní soubor, který je složený ze sice využitelných, ale stále jedinečných kusů.

Po divoké kolekci Good News from East Palace skládající psychedelické malby čínského malíře Zhou Fana se tvůrčí trojice značky La Formela umírnila. Miroslava Kohutiárová, Kateřina Ravasová a Antonín Soukup se po návratu z módního týdne v Malajsii rozhodli vyrazit trochu jiným směrem. Uvědomili si, že výrazný potisk není pro každého a většina českých žen se ho stále bojí. A tak jim ustoupili a snažili se najít kompromis mezi jedinečností a nositelností.

A povedlo se. La Formela dokázala, že umí zaujmout i bez zuřivosti, a na brněnském MóDění, kde v premiéře prezentovala novou zimní řadu inspirovanou filmem Kočár do Vídně atmosférou tajemného lesa, publiku jako obvykle vyrazila dech. Tentokrát právě i tím, že by se do předváděných modelů mohl absolutně kdokoliv ihned obléct a vyrazit ven.

Všechny kusy jsou přirozeně elegantní. Avšak díky střihům zvýrazňujícím siluetu a materiálům, jako je kůže, v nich nositelka působí dramaticky a jistým způsobem i nadřazeně. V lookbooku efekt zvýrazňují extravagantní doplňky ve formě klobouků a bot, v kampani od fotografa Lukáše Dvořáka pak výrazná rtěnka.

Kolekci Good News from East Palace lze stále zakoupit v pražském butiku La Gallery Novesta. O prodeji nové kolekce značky La Formela vás budeme informovat, v případě zájmu můžete zatím přímo kontaktovat samotné návrháře.

Foto:

Kampaň – Lukáš Dvořák

Lookbook – Archiv La Formela