„Bluesy“ (blůzy) již svým názvem odkazuje na Blue Nostalgia, zároveň však v sobě skrývá charakteristiku celé kolekce – dominantní kousky jako jsou košile a košilové šaty, a také barevnost v modrých tónech. Ty doplňuje jemná růžová a něžná světle oranžová. Novinkou je pak vnesení klasického košilového vzorku – kostky. Pastelové ladění je v kontrastu s rovnými a strohými střihy, jimiž návrhářka dosahuje rovnováhy mezi pánským minimalismem a ženskou elegancí.

img_5554

Inspirací pro novou kolekci byly opět pánské košile. „Je to moje posedlost a nadšení, košile beru jako nutnost každého šatníku,“ říká Josefina Bakošová. Ač inspirována pánským prvkem, zapínání dodržuje dámské (tedy knoflíky na levé straně) a hraje si s klasickým střihem. Nechybí tedy košile asymetrické, vzdušné, či prodloužené do podoby košilových šatů. Kolekci doplňují zimní kabáty a večerní šaty.

josefina-2016-zed_184

Geometrické linie jsou doplněny o dámské detaily tak, aby se v nich každá žena cítila co možná nejpříjemněji. K tomu přispívá i použití přírodních materiálů, jako jsou bavlna, hedvábí, vlna a viskóza. „Mým cílem je přirozenost. Chci, aby se každá zákaznice cítila naprosto jedinečně, avšak zároveň lehce a přirozeně,“ doplňuje Bakošová.

Kolekci najde v galerii Harddecore na Senovážném náměstí 10, Praha 1 nebo na www.harddecore.cz.

Foto: Autor: Nikola Šrajerová
Modelka: Magdalena Kalistová
Make-up: Kateřina Lorencová
Doplňky: boty Cutulum (Eliška Kuchtová) / čepice Rebeka Monhartová