MBPFW SS 2016: Křehká Petra Balvínová

/ Redakce

Oděvní návrhářka Petra Balvínová stojící za značkou TIQE je jednou z těch, které představí svou kolekci v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který se bude konat na začátku září. A nás samozřejmě zajímalo, co uvidíme na mole a co bylo pro designérku inspirací.

1966955_632092820193819_1241728042_nPetro, co připravujete na Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS 2016?
Připravuji první svatební kolekci, která je rozdělena do tří částí. Jedna bude taková velkolepější s 3D výšivkami květin, druhá krajková a třetí minimalistická košilová.

Proč jste se rozhodla vytvořit svatební a ne klasickou kolekci jaro-léto?
Mé zákaznice procházejí různými obdobími, přizpůsobuji jim své kolekce, když jsou těhotné nebo po porodu a není výjimkou, že šiji i svatební šaty. A už dlouho jsem si slibovala, že nějakou svatební kolekci vytvořím. A teď nastal ten správný čas.

Jaká vaše kolekce je?
Přiznám se, že jsem svatební kolekci měla nakreslenou už v březnu a vypadala úplně jinak než dnes. Byla založená na složitých střihových modelacích v tuhých materiálech, jenže když jsem se k ní po nějakém čase vrátila, našla jsem jinou inspiraci a musela jí přehodnotit. Všechny moje kolekce vycházejí z mých pocitů a protože jsem si v poslední době prošla takovým složitějším obdobím, začala jsem o téhle svatební kolekci přemýšlet jinak. Většina mých klientek jsou úžasné sebevědomé ženy se silnou osobností, jež ale skrývá křehkou duši. A právě to křehké nitro jsem chtěla ve své kolekci vyjádřit.

11844218_878117115591387_1394835113_nCo vám bylo při její přípravě inspirací?
Právě ony silné ženy.

Měla jste v mysli nějakou konkrétní ženu?
Ne, nepřemýšlela jsem konkrétně o nějaké ženě, ale o všech. Když se mě ptáte, jakou silnou ženu jsem měla jako inspiraci, napadne mě jich v mém okolí hodně, ale možná je spíše otázkou, kdo je silný muž. V dnešní době jich totiž mnoho není, těch, kteří nejsou slaboši a mohou se silným ženám vyrovnat. A to je myslím velké téma, které by se mělo rozvinout.

Jaké materiály jste na šatech použila?
Hedvábí, to myslím ke svatbě patří.

Zdroj foto: Archiv Petry Balvínové, www.tiqe.cz