TIQE Petry Balvínové – MYSELF A-W 2017/18

Petra Balvínová je takovou jistotou až tradicí MBPFW už řadu let a zatím nikdy nás nezklamala. Ani březnový svátek módy nevynechá, a tak jsme se jí přímo zeptali, na co se můžeme těšit tentokrát.

“Našla jsem při stěhování svojí módní kresbu starou 26 let a líbil se mi na ní nápad s kšilty a velkými kapsami. Rozhodla jsem se tento adolescentní návrh transformovat do nové kolekce, kterou se tak prolínají tyto dva prvky- kšilty a velké nakládané kapsy , podpořené naturálním vzhledem kožených opasků. Přesto je kolekce v jednoduchých liniích, založená na čistotě a jemnosti. Důležitým bodem pro mne byla kvalita materiálu a tak vedle vlněných látek jsou použity i různé druhy kůže a hedvábí. V barevnosti jsem se držela jemné trojkombinaci světlé šedé, béžové a bílé. Akcenty v kolekci jsou červená a žlutá,” prozradila nám Petra Balvínová.

Nenechte si ujít přehlídku TIQE v úterý 21.3. od 18.00 v obchodním domě Kotva.

TIQE by Petra Balvinova_AW_17_18_pozvanka

Kateřina Geislerová

Kateřina Geislerová každým rokem představuje kolekce vynikající ženskostí, propracovanými střihy, zajímavou barevnou paletou, ale především podtrhující individualitu a sebevědomí každé ženy. Designérka se nechává inspirovat městem a lidmi různých stylů, které jí imponují a vždy ji překvapují. Je známá svým precizním rukopisem s touhou po nedbalé nonšalantní eleganci, která není sešněrovaná, ale je stále věrná svému původnímu významu být elegantní s osobitým stylem. I z toho důvodu při realizaci své módní kolekce, kterou připravila pro březnový MBPFW, spojila svou kreativitu s významnou českou značkou Tonak a zahájí tak dlouhodobější spolupráci s tímto předním českým výrobcem pokrývek hlavy.

Katerina Geislerova_Tonak4

„Pro kolekci podzim zima jsem navrhla zahalené siluety a k nim rozhodně patří i pokrývky hlavy. Má volba okamžitě padla na Tonak. Spolupráce s tak prověřeným a kvalitním partnerem mi dala možnost uchopit výzvu a nechat volný prostor mé kreativě při tvoření klobouků. Tonak je světová jednička ve výrobě klobouků a já klobouky miluji. Vždy jsem je milovala. Dokonce jsem si uvědomila, že jsem se dvěma klobouky od Tonaku odjela před dvaceti lety do Paříže a nosila je dlouhá léta,“ říká Kateřina Geislerová a dodává: „S každou kolekcí se snažím posunout o krůček dál a najít něco nového, aby to bavilo mě i mé klientky. Jsem si jistá, že pro každého designéra je naprosto úžasné, když je mu dovoleno pracovat podle jeho představ. Rozhodující v aktuální kolekci je, že se snažím na klobouky Tonak a jejich formy dívat jinak a zároveň se inspirovat klasickým střihem. Určitě se můžete těšit na klasické klobouky i na jejich změny, je pro mě ale samozřejmostí, že k těmto výrobkům přistupuji s respektem.“

Katerina Geislerova_Tonak6

Zuzana Kubíčková

Jako jedna z mála představí svou kolekci jinde než v prostorách obchodního domu Kotva česká návrhářka Zuzana Kubíčková. Její modely budou zdobit sál Boccaccio v Grand Hotelu Bohemia. Je to nádherný novobarokní sál a prostředí, které se k nové Zuzčině kolekci náramně hodí. Kolekce bude smyslná, ale úplně jinak než kolekce jarní. Pro Ruth Vojtěchovskou (PR zástupce MBPFW i Zuzany Kubíčkové) bylo nesmírně vzrušující sledovat tvůrčí proces designérky. “Zuzana je nesmírně odvážná, originální. Jede ve své linii ženskost – hravost, ale přesto to bude zase úplně nové, jiné”, dodává Ruth.
ZuzanaKubickovaFW17

Michael Kovacik

Pondělní podvečer bude patřit slovenskému návrháři Michaelu Kovacikovi, který nám prozradil, že i když má vše několik měsíců naplánované dopředu, vždy těsně před přehlídkou se věcí začínají posouvat a komplikovat. Jemu nezbývá než se uklidnit a uvědomit si, že to nakonec stihnout musí.

brno5

Designér při práci

 

Michael si pro svou kolekci A/W 2017-18 vzal za inspiraci knihu fotografií známého módního fotografa Patricka Demarchelieho z 80. a 90. let. Jedná se o sbírku černobílých fotografií, ze kterých si designér vybral prvky pro něho nejbližší jako jsou široká ramena a zúžený pas. Kolekci dámskou doplní i o pánskou linii, ve které budou hrát prim hedvábné košile, které přetransformoval do svého stylu. Více už neprozradil, ať se máme na co těšit.

brno6

“Na MBPFW jsem se vrátil po roční přestávce. Potřeboval jsem načerpat inspiraci, ukončit vysokou školu a uvědomit si, jakým směrem se chci ubírat. Pro mě je to znovu velká příležitost a rovněž prestiž. Celý proces okolo a způsob jakým se spolupracuje na tomto projekte je na velmi vysoké úrovni,” říká Michael Kovacik.

MICHAEL KOVACIK FW17

“Pro své klienty a fanoušky jsem si připravil pár novinek v rámci přehlídky. Exkluzivně mojí kolekci předvede světová jednička v pánském modelingu topmodel Filip Hrivnak. Dalšími zajímavými jmény mé přehlídky jsou modelky Aneta Vignerová a Kristína Činčurová,” dodává a zve na MBPFW designér.

Aneta Vignerová v modelu od Michaela Kovacika

Aneta Vignerová v modelu od Michaela Kovacika

MBPFW přivítá tento březen nejvíce mezinárodních hostů ve sví historii. Dorazí světové hvězdy modelingu, novináři a módní odborníci, módní fotografové, nákupčí i světově proslulí designéři. Role pozorovatelů se ujmou módní novináři a hledači talentů z italské edice magazínu Vogue, britského Dazed nebo externí spolupracovníci portálu WWD. Pražského módního týdne se poprvé zúčastní aktuálně jedna z našich nejslavnějších supermodelek Karolína Kurková, která se o českou módu dlouhodobě zajímá.

13103521_1200336883311058_6359599033365002545_n

Foto: MBPFW; Archiv designérů; Facebook/ Karolina Kurkova