O tom, jaká vládla na turnaji atmosféra, vám již v pátek poví naše redaktorka a fotografka Kamila, která je velkou milovnicí koní a na rozdíl ode mě této hře rozumí. Já si přišla na své, co se módy týká. Byla jsem překvapena, že i české ženy znají dress code zcela zásadní pro dostihy a koňské pólo. Je skvělé, že roční přípravy tohoto turnaje nepokazilo ani počasí ani přítomné dámy ve VIP zóně.

„Přípravy turnaje jsou velmi náročné a trvají prakticky celý rok. Vše ladíme do posledního detailu od ustájení koní včetně jejich krmiva, trenéra i lékaře, až po vybrané delikatesy a květinovou výzdobu“, prozrazuje organizátorka turnaje, Nina Popová. „Letošního ročníku se zúčastnilo více než šest set hostů, což je mimořádný úspěch, který tak Prahu se řadí po bok jiných evropských destinací, kde již pólo zdomácnělo“, doplňuje Nina Popová.

Úvodem je třeba skutečně potvrdit slova Niny, že účast byla skutečně hojná. Pólo se řadí nejenom mezi divácky mimořádně atraktivní sporty, ale také patří mezi oblíbené společenské aktivity, kdy se dámy mohou pochlubit těmi nejextravagantnějšími klobouky a ozdoby hlavy. České dámy se na rozdíl od těch britských držely relativně zpátky. Příliš velká umělecká díla jsem nezahlédla. Dámy se většinou snažily svůj klobouk buďto tvarem, značkou nebo barvou sladit k celkovému outfitu.

Například generální ředitelka společnosti LBM Martina Matoušková vše sladila do černé a růžové a výsledek byl hodný jejího postu ředitelky firmy, která prodává ty největší brandy v Pařížské ulici. Moderátorka turnaje Jana Štefánková pro změnu vše sladila do zelené. Klobouček byl příjemný, ale šaty bych raději volila z jiného materiálu než krajky. Módní návrhářka Natalie Ruden zvolila černobílou kombinaci a na její styl vcelku decentní klobouk. Přeci jen jsme právě u ní zvyklí spíše na výraznější opulentnost, kterou nechala ve svém butiku.

Na turnaji nemohla chybět soutěž o nejkrásnější klobouk, který zcela po právu získala paní Naděžda Mitrofanova, kterou zdobila kreace z dílny pařížského domu Dior. Klobouk navrhl Raf Simons jako odkaz samotnému Christianu Diorovi, který tento klobouk představil světu v roce 1947.

Já osobně chtěla taky trochu zazářit a zvolila výrazně růžové šaty Tara Jarmon a o fascinátor stejné barvy jsem požádala Jane Bond, která se stala ikonou mezi českými designérkami klobouky a ozdob do vlasů. Bylo skvělé, že díky tomuto outfitu mě v davu můj manžel a přátelé nikdy neztratili z dohledu.

Závěrem bych ráda uvedla, že akce se svou atmosférou rovnala těm světovým. I zahraniční hosté byli velmi spokojení a již při letošním ročníku si rezervovali místo na ten další. To je jistě příjemná odměna pro organizátory a velká výzva pro české ženy svůj outfit ještě více vylepšit. Nicméně perličkou odpoledne se stalo tradiční zašlapávání drnů, které měly tu čest se vracet na své místo pomocí luxusních lodiček Christian Louboutin.

Foto: Kamila Písaříková a archiv Hublot Prague Polo Cup 2014