Představují zde zcela nový autorský projekt BOTAS 66 Fortune a také první číslo občasných novin značky BOTAS 66 s názvem STOPA.

 

Designéři Jan Kloss a Jakub Korouš vytváří v rámci svého projektu BOTAS 66 Fortune limitovanou edici unikátních modelů vzoru Classic, které vzniknou ve spolupráci s firmou Botas a které designéři navrhnou vždy na míru charakteru budoucího majitele. Do finální podoby mu ale není umožněno zasáhnout. Indiciemi pro návrh je pouze konkrétní velikost a vstupní dotazník. Představivost designérů v kombinaci s notnou dávkou náhody udělají zbytek. Odhalení přijde až v den doručení jedinečného páru bot. A kdo říká, že levá bota nebude možná trochu jiná než pravá?

Koncept prezentace na letošním Designbloku s názvem BOTAS 66 Fortune poukazuje na dnešní komerční svět, kde je možné takřka vše “customizovat” dle libosti, a tím mnohdy až necitelně zasahovat do výsledného produktu a jeho původního designu. Podobné postupy používá mnoho značek ze světa módy i produktového designu. BOTAS 66 na tento fenomén reaguje vlastní cestou a podle svých vlastních pravidel, na která rozhodně nebude každý ochoten přistoupit. „Ale i s tím počítáme. Pro ty konzervativnější je připravena už tak dosti různorodá kolekce 2014. Kdo je ale odvážnější a navíc touží po jedinečných botách zhotovených jen a pouze pro něj, má příležitost. Není to ale tak jednoduché. Musí přistoupit na určitou hru. A to je to, co nás baví,“ shrnuje podstatu projektu designér Jan Kloss a odvolává se na téma Hra, které zaštiťuje celé  Superstudio Designbloku v Mikulandské ulici.

B66_DB_1

Zájemce o jedinečné botasky má dvě možnosti. Buď na místě závazně objedná za cenu 5000 Kč jeden pár z limitované edice BOTAS 66 Fortune, nebo vsadí na štěstí a třeba jeden pár vyhraje.

Premiéru na Designbloku’14 mají i občasné noviny s názvem STOPA, za nimiž také stojí kreativní tým BOTAS 66, Jan Kloss, Jakub Korouš a Darina Zavadilová, kteří jsou současně provozovatelé jediného obchodu zaměřeného čistě na BOTAS 66 v České republice. Na návštěvníky prezentace BOTAS 66 na Designbloku čekají výtisky STOPY opravdu všude – celá místnost je jimi vytapetována.

B66_DB_4

Foto: Archiv značky