Rozhodně vám nemůžeme slíbit, že na designSUPERMARKET nakoupíte dary pro celou rodinu od sourozence po strýce z pátého kolene. Můžeme vám jen zaručit, že budete mít z čeho vybírat. Pražské tradiční designové předvánoční trhy s produkty, objekty i knihami totiž i letos pozvou desítky tvůrců. Pořadatelé se soustředí zejména na české designéry, přijedou ale i hosté z Maďarska, Norska, Slovenska či Německa, všichni připraveni na osobní setkání se zákazníky.

Supermarket s designem, který naposledy zaštítil showroom českých návrhářů v rámci MBPFW, však kromě už klasického prodeje nebo doprovodných přednášek, workshopů a večírků chystá i speciální výstavu REDESIGN. Ta pracuje s “oficiální” barvou celé akce – červenou. Organizátoři oslovili vybrané designéry, aby s ní přetvořili svůj oblíbený produkt. “Jak moc a jakým způsobem červenou do produktu zapojí, jsme nechali na nich,” vyjádřila se v tiskové zprávě ředitelka festivalu Darina Zavadilová.

Vánoční designSUPERMARKET se bude konat v Kafkově domě, tedy v krásných historických prostorách, kterých využil už i “veletrh” Designblok. Dveře se otevřou od 4. do 8. prosince 2013.

Základní čtyřdenní lístek na akci umožňující i vstup na doprovodný program vás vyjde na 120 korun, zlevněný na 100 korun. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Podívejte se i na videopozvánku.

Foto: Archiv designSUPERMARKET