Stane se tak v rámci módní přehlídky, která se koná 6. března 2014 ve spolupráci s Českým centrem Moskva, a která představí tvorbu tří českých návrhářek, jejichž jména jsou dobře známá u nás i v zahraničí: Kateřina Geislerová, Markéta Kopecká a Mirka Talavašková.

„Jsme nadšeni, že MODE.CZ navazuje na své loňské úspěchy a že se jeho hlavní myšlenka – ukázat světu mladou českou módu – šíří dál“, komentuje již třetí pokračování projektu Martin Polívka, předseda asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii (ČSMPF), v jejíchž řadách se původní myšlenka konceptu zrodila. Letos poprvé se MODE.CZ koná ve formě módní přehlídky v rámci dvoudenního festivalu pořádaného Českým centrem Moskva s výstižným názvem „Ženy“.

Kateřina Geislerová

Kateřina Geislerová

Právě ženský element je klíčovým pojítkem celého festivalu, pořádaného ve dnech 5. – 6. března 2014 v prostorách Velvyslanectví České republiky v Moskvě. Jeho součástí bude mimo jiné i promítání dokumentu Eriky Hníkové Ženy pro měny.

Módní přehlídka, jejímž hlavním tématem je „Lady in business“, volně navazuje na výstavu MODE.CZ, která loni na jaře představila pařížskému publiku tvorbu nejlepších českých návrhářů současnosti. Kromě zmíněných designérek se jich účastnil například i Jakub Polanka, Miroslav Sabo či studenti Ateliéru módní tvorby UMPRUM. Na základě mimořádného úspěchu se pak celý projekt přesunul za asistence ČSMPF do Českého centra Praha.

MODE.CZ v Paříži

MODE.CZ v Paříži

Je skvělé, že česká móda se stává součástí důležitých destinací i módních týdnů.