Gabriela byla od začátku mou favoritkou. Nebudu lhát, že jako krátkovlasá šéfredaktorka jsem asi zaujatá. Nicméně Gabriela mě nadchla svou odpovědí na otázku moderátorky Evy Decastelo, zda si po soutěži nechá „napléct“ vlasy, aby zapadla do řad modelek. Gabriela s absolutní jistotou a přesvědčivostí odpověděla, že v žádném případě a já před ní smekám, že si za svým osobitým stylem, který ji mimochodem velmi sluší, stojí.

Když se zadíváte na ženy s dlouhými vlasy, všechny vám budou připadat velmi podobné až stejné. Krátkovlasé jsou na rozdíl od nich vždy výrazné, jiné a osobité, jelikož více vyniknou ostatní přednosti. I Victoria Beckham měla období krátkých vlasů a vždy na sebe strhávala pozornost. Když si vlasy ostříhala téměř na milimetr nebo zvolila ostře střižené mikádo, ženy vzaly kadeřnictví téměř útokem a toužily po stejném účesu. Nyní, když má Victoria vlasy dlouhé a je jasné, že asi ne díky přírodě (přeci jen nějaké ty přírodní zákony existují), kadeřnické salóny nápor klientek s fotkou Victorie v ruce nezaznamenaly.

Ale pryč od krátkých vlasů. Česká Miss není jen o nejkrásnějších dívkách na pódiu, i ty mimo něj se snaží zaujmout přítomné fotografy, kteří lačně čekají u červeného koberce. Bulvární plátky očekávají vždy to nejhorší a těší se na ostrou kritiku, kterou téměř okamžitě posílají na své webové stránky. Je však skvělé, že i v těchto ohledech se situace u nás zlepšuje a my můžeme v řadách obecenstva zaznamenat i celebrity srovnatelné se světovou úrovní. Mě osobně nadchla návrhářka Beáta Rajská, která oblékla modrou róbu a sáhla po malé kabelce Louis Vuitton z aktuální jarní kolekce, které vévodí geometrické tvary. Tato dáma je nejen skvělá módní návrhářka, ale naštěstí se ani nedrží pořekadla, že kovářova kobyla chodí bosa. Beáta dobře ví, jak se obléci na tak významnou akci a zazářit. Druhý model, který rozhodně patří na červený koberec, oblékla bývalá Miss Aneta Vígnerová. Je jen velká škoda, že tyto úžasné šaty z dílny slavné stylistky a nyní i módní návrhářky Rachel Zoe, oblékla již loni jiná česká topmodelka a to Karolína Kurková a sklidila velký potlesk napříč všemi módními světovými médii.

Je tedy vidět, že Michaela Bakala se snaží o to, aby Česká Miss se dostala na mapu prestižních akcí, které je nutné ctít i v řadách českých celebrit.


Foto: Profimedia.cz; shutterstock.com