My vás již dnes chceme nalákat na Nákladové nádraží Žižkov, kde v tzv. Superstudiu bude k vidění expozice Absolut, na které se podílejí Edit Architects, OKOLO a módní návrhář Pavel Brejcha. Věřte, že jejich společná práce bude stát za to.

Značka Absolut již od 80. let vyniká kreativními kampaněmi, které spojuje spolupráce s předními umělci a designéry. Vzpomeňme na Andyho Warhola, Keith Haringa, návrháře Jean-Paul Gaultiera nebo filmového režiséra Spike Jonze. To vše jsou jména světová, ale značka Absolut nezapomíná ani na české umělce a designéry. “Absolut i tento rok navazuje na svou dlouholetou tradici spolupráce s talenty české designérské scény. Úvodním letošním projektem je naše účast na Designbloku. K tomuto projektu jsme přizvali skvělý tým lidí a jsme moc rádi, že nabídku spolupráce přijali,” říká Gabriela Římanová, brand manager značky.

Součástí expozice bude tematický bar, kde vám jeden z Absolut barmanů namíchá jeden ze tří koktejlů, který pro vás připravil ambassador značky Aleš Půta (Hemingway bar). Všechny vytvořil speciálně pro týden designu a módy a nesou názvy Absolut Design, Clarity a Party Boy.

K vidění bude originální lustr pocházející z dílny týmu mladých architektů Edit se sídlem v Praze. Členi tohoto seskupení jsou Ivan Boroš, Juraj Cabaj, Lenka Míková a Vítězslav Danda. Edit tvoří inovativní současnou architekturu, která respektuje jedinečný kontext každé zakázky. Tým Edit nedávno vyhrál také architektonickou soutěž na rekonstrukci polyfunkčního domu ve Vodňanech, na jejíž realizaci nyní pracuje.

Čeká na vás i flexibilní fotografické studio, o které se postaral designérský a kurátorský kolektiv OKOLO. Tato pražská skupina se již čtyři roky zabývá speciálními kreativními projekty a reflektuje tak přirozeně zájmy svých členů a inteligentně  komentuje design a celkový životní styl. Skupinu OKOLO tvoří Adam Čech, Matěj Činčera, Jan Kloss a Jakub Štěch, kteří spojili své odlišné tvůrčí zázemí, znalosti a vydávají společně tištěný magazín, organizují výstavy u nás i v zahraničí a úzce spolupracují s předními evropskými designéry na řadě výstavních produktech, grafických a editorských projektech. Za svou tvorbu získala tato skupina řadu cen jako Nejkrásnější kniha (2010), mimořádný přínos Designbloku (2010) nebo Czech Granch Design Grafický designér (2012).

Při návštěvě Absolut expozice se o vás budou starat barmani a hostesky jejich oblečení navrhl talentovaný mladý módní návrhář Pavel Brejcha. Pavel Brejcha dovršil své vzdělání postgraduálním studiem módy na Francouzském institutu módy v Paříži. Několik let působil v zahraničí jako designér a asistent u světoznámých značek (např. Balenciaga, Zara, JCDC). V současné době pracuje jako designér pro značku PBL PRAGUE, kterou založil společně s Katarínou Král a zároveň se věnuje i své volné autorské tvorbě.

Tým Iconiq.cz se již zítra chystá osobně navštívit tuto expozici a přinést vám své první pocity z Designbloku i fotoreportáž, abyste měli ještě větší chuť si udělat čas a vyrazit do tohoto Superstudia.

Foto: Archiv firem