Designblok letos představí rekordní počet zahraničních značek a designérů. Kromě prestižních módních a kosmetických domů jako je Giorgio Armani Cosmetics nebo Swarovski je letos z celkových 40 účastníků 9 zahraničních módních návrhářů. Vedle vítěze prestižní holandské soutěže Lichting Bastiana Vische, který byl vybrán do Diploma Selection a jehož přehlídka je naplánovaná na sobotu ve 20.00 v kostele Svatého Šimona a Judy, dorazí doPrahy například i Lena Lumelsky, etablovaná antverpská módní návrhářka. Tradiční americká značka LEE oslaví na Designbloku 125 let svého vzniku unikátní instalací Jana Plecháče a Henryho Wielguse.

Bastian Visch

Bastian Visch

Největší hvězdou módní části Designbloku bude jednoznačně Holanďan Gijs Bakker, jeden z nejvýznamnějších designérů šperku na světové scéně. Legenda mezi designéry, zakladatel značky Chi ha paura…?, která bude mít na Designbloku rovněž samostatnou instalaci. Gijs Bakker, kterého uvidíme v Art House, bude mít ale především samostatnou výstavu, která představí jeho poslední kolekci.

Renata Dračková

Renata Dračková

S módou se budete moci potkávat nejen na Fashion Stage v Kostele Svatého Šimona a Judy, ale i v rámci výstav v Art House v Colloredo-mansfeldském paláci, v Openstudiu Designbloku v Domě u Minuty na Staroměstském náměstí a na dalších místech Designbloku. Česká špička autorské módy je na Designbloku již samozřejmostí, a tak se můžeme těšit na Moniku Drápalovou, Hanu Zárubovou, Liběnu Rochovou, nebo Pavla Brejchu. Nebudou chybět ani nováčci na módní scéně, například Lukáš Spilka, Štěpán Růžička, Lenka Vacková, Renata Dračková, Narnish a mnoho dalších. Mezi šperkaři nemohou chybět velké české hvězdy Zorya, Eva Eisler nebo Janja Prokić.

Pavel Brejcha

Pavel Brejcha

Iconiq si Fashion Stage rozhodně ujít nenechá a o své zážitky se s vámi jako již tradičně podělíme.

Program módních přehlídek

Fashion Stage, Kostel sv. Šimona a Judy, Dušní, Praha 1

Pátek

18:00 Hana Zárubová

20:00 Monika Drápalová

21:00 Pavel Brejcha

Sobota:

13:00 Designblok Talent Card:  Lenka Vacková, Renata Dračková

14:00 ELLE Talent Card: Narnish

15:00 ZČU v Plzni, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, ateliér Fashion design Doc. akad. mal. Heleny Krbcové

16:00 UMPRUM, Ateliér designu oděvu a obuvi Liběny Rochové

17:00 UMPRUM, Ateliér módní tvorby Pavla Ivančice

18:00 Diploma Selection I: Dafna Stoilkova (BG), Lena Rypáková (SLO), Julia Kaleta (PL)

19:00 Diploma Selection II: Gabrielle V. Biderbost (E), Vera Roggli (NL), Hocheol Moon (D)

20:00 Diploma Selection III: Wieke Sinnige (NL), Klára Válková (CZ, NL), Bastian Visch (NL)

21:00 Lukáš Spilka a Štěpán Růžička (CZ)

22:00 Lena Lumelsky (B)

Foto: Designblok