Galavečer se nenesl jen v alkoholickém opojení a debatách o zajímavostech, které hosté večera mohli během tohoto ročníku obdivovat. Program této party byl značně bohatý. Během večera byli vyhlášeni absolutní vítězové letošního ročníku, kterými se stalo duo designérů Jan Plecháč a Henry Wielgus, kteří si odnesli cenu Zlaté polínko. Dvojice byla porotou ohodnocena za nejpovedenější vizuální počin na Designbloku. V Superstudiu Hra představili Plecháč a Wielgus instalaci pro Heineken a uvedli zde výroční kolekci k 125 letům existence značky Lee. V Superstudiu Evropa navrhli instalaci pro českou značku Křehký, kde se také objevily jejich produktové novinky a zároveň vystavili vlastní instalaci, jako součást hlavní tematické výstavy Hra. V Openstudiu v Domě U Minuty byla umístěna svítidla navržená Plecháčem a Wielgusem pro Lasvit a Arthouse v Colloredo-Mansfledském paláci ukrýval instalaci pro značku Chanel.

Jan Plecháč a Henry Wielgus

Jan Plecháč a Henry Wielgus

V rámci závěrečného galavečera rovněž proběhlo slavnostní předání šeku Cruciani Nadaci Terezy Maxové dětem. Šek Tereze Maxové na částku 300.000 Kč předala Aňa Geislerová, která náramek „Hvězdičky“ navrhla. „Nadace Terezy Maxové je uznávanou institucí v oblasti pomoci dětem, která kontinuálně prokazuje velmi dobré výsledky. Podpořit ji formou společného projektu je to nejmenší, co pro děti mohu udělat. Vlastní spolupráci si užívám o to více, že je propojena se světem módy a designu ve formě navrhování nového náramku. Jsem přesvědčena o tom, že si našel mnoho obdivovatelů“, říká Aňa Geislerová.

FRH_3886

Poté, co organizátoři dostáli všem oficiálním povinnostem a programu, mohl začít ten pravý český večírek, který se již druhý den dostal do hledáčků bulvárních plátků, se kterými se shodneme na jediném. Skutečně téměř většina dam si pro tento večer oblékla striktně černou barvu, i když tématem letošního ročníku bylo Dětství a hra a ty by neměly být spojeny s touto smutnou i když navždy módní barvou. Nejuznávanější módní šéfredaktorka by si právě ryze černý outfit od hlavy až k patě dle jejích citací nikdy neoblékla. Nicméně Iconiq přeje v pořadí již sedmnáctému ročníku mnoho výjimečných talentů, aby opět bylo co obdivovat.

Foto: Hermina.cz