Zoufáte-li, že neuvidíte všechno oblečení v pohybu na mole, útěchou vám bude neděle. Kromě toho, že bude v galerii Křehký vystaveno, rovnou si ho budete moci i koupit. U některých návrhářů se vám taková příležitost naskytne pouze jednou.

Na Designblok Premier Fashion Week 2013 se chystají Češka žijící v Londýně Martina Špetlová a zároveň hosté z Francie. Tři úplné neznámé doplňuje opět česká rodačka Kateřina Geislerová. Francouzi dorazí do Prahy díky společnosti by Méliana.

V praxi to znamená, že modely dvou zmiňovaných, a navíc i Anne Kermanach, Vaniny Escoubet a Melle Chacha, bude možno zakoupit jedině během nedělního dne v galerii Křehký.

Předposlední dubnová neděle nabídne i kolekce šperků, které k oblečení neodmyslitelně patří. Mezi jedenáctou a šestou hodinou odpolední čeká zúčastněné několik premiér, které uvidí stejně zavčas jako před nimi zvýhodněné publikum módní přehlídky.

Nové kolekce představí duo Zorya, tedy Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, kteří si pohráli s letošní cenou soutěže Czech Grand Design 2012, šperkařská firma BeldaFactory, Věra Nováková, Kristýna Španihelová či Janja Prokić, letošní nominovaná na „Grand šperkaře roku“. Premier zdůrazňuje i potvrzenou účast vedoucí ateliéru K.O.V. pražské VŠUP Evy Eisler, jež s sebou do galerie přinese řadu Wabi Sabi.

Nejlepší šperkaře a návrháře podle organizátorů Designbloku najdete v neděli 24. dubna 2013 na adrese Osadní 35. Dveře jsou otevřeny všem a zdarma.


Foto: Archiv firem; Profilmedia