V Galerii Křehký bylo v neděli živo. Návrháři i šperkaři byli v obležení milovníků módy a mrazivé odpoledne se tak proměnilo v příjemně strávený čas. Všichni tvůrci, kteří se prezentovali v rámci jarního Designblok Premier Fashion Week měli své kolekce vystavené na štendrech, šperkaři měli pro svoji prezentaci zas skleněné stolečky.

Věra Nováková představila na akci průřez své tvorby, především pak prsteny z kolekce“Kuličky“. Nedělní pop-up shop si velmi pochvalovala. Stále usměvavá Janja Prokić se nezastavila. Kolem jejího stolku bylo neustále živo, a to ještě netušila, že si večer převezme Cenu šéfredaktorů za nejlepší kolekci šperků. Vedle nich jste mohli nahlédnout do tvorby BeldaFactory či talentovaného dua Zorya, kteří měli prezentaci přímo vedle svého krystalického lustru. Chybět nemohli ani prezentující návrháři a to jak módní stálice, tak i mladí designéři, kteří své kolekce prezentovali na přehlídkách v předešlých dnech. Elegantním zpestřením pak byla francouzština, kterou bylo slyšet u štendrů Anne Kermanach, Vaniny Escoubet a Melle Chacha. osobně dorazila i Klára Nademlýnská a Hana Zárubová.

Šperky, doplňky i modely z přehlídek bylo možné si osahat, vyzkoušet i koupit, byla to i možnost osobně se setkat přímo s tvůrci. Soudě podle stále plné galerie se akce povedla a také podle designérů samotných to byl chytrý krok, který přiblížil jejich tvorbu veřejnosti.

Foto: Kamila Písaříková