Volit nejkrásnější ženu v soutěži Miss je úplně něco jiného, než volit nejnadějnější modelku. Ačkoliv se z toho česká bulvární média snaží udělat senzaci a nazývají je “vychrtlými žirafami” nebo “lolitami”, běžné modelky nemají být jiné než vysoké, hubené a velmi mladé.

Každopádně Česká republika i Slovensko ty “své” objevy našly v soutěži Elite Model Look 2013 ve středu večer ve Španělském sále. Z pár tisíc přihlášených děvčat vybrala porota v čele s Danielou Peštovou a ředitelem agentury Sašou Jány za Česko Evu Klímkovou, za Slovensko pak Barboru Kolárikovou.

Mimochodem do kol soutěže Elite Model Look všech šedesáti zúčastněných zemí se hlásí přibližně 400 tisíc dívek. Nemusíme snad dodávat, že celosvětovou vítězkou může být pouze jedna. Prestižní titul ji na druhou stranu budování kariéry velmi usnadní. Eva Klímková a Barbora Kolárikovou budou mít šanci ho získat v čínském Shenzenu.

Móda na mole a problémy s dress code

Kromě – pokud módní průmysl dá – budoucích topmodelek Evy Klímkové a Barbory Kolárikové se na mole v sále z období vlády Rudolfa II. ukázaly i známé tváře agentur Elite Prague a Elite Bratislava. Jmenovat můžeme například Adrianu Čerňanovou, Karolínu Mrozkovou, Zuzanu Stránskou nebo Michaelu Kociánovou (ambasadorku slovenské Elite Model Look 13). Ve světě úspěšné dívky předvedly modely módního domu Dior, střídali je modelové Robin Barnet či Daniel Vojtěch.

Francouzská značka ale nebyla jedinou prezentovanou. Kromě pro večer speciálně vytvořené řady Oran od nejmenovaného návrháře a některých prvoplánově průsvitných šatů z Art Deco Galerie připravil výběr také SIMPLE Concept Store. Konkrétně zvolil značky Acne a Isabel Marant.

Své reprezentanty na budoucí modelky oblékl také multibrand DUSNI3, jednalo se o značky Rue du Mail, Tsumori Chisato, Jean Paul Knott či Vivienne Westwood. Kombinézu od královny punku navíc oblékla také herečka Jitka Schneiderová, doplnila ji kabelkou od stejné návrhářky a šperky značky Monnies.

Jaké šaty zvolily další známé osobnosti, které se přišly podívat na budoucí modelingové hvězdy, se můžete podívat v naší galerii. I kdyby se vám zrovna netrefily do vkusu, musíte jim přičíst k dobru, že alespoň vědí, co znamená dress code Black Tie. O většině publika se totiž jako obvykle totéž říct nedá.

Foto: Agentura Elite Prague; Profimedia.cz