Značka GANT, jež se stala synonymem kvalitního životního stylu, v sobě spojuje americkou ležérnost s evropskou elegancí. Hodnoty značky jsou nerozlučně spjaty s autentickým dědictvím amerického východního pobřeží, pocházejícím z roku 1949, kdy byla značka založena. Od dob svého vzniku se však značka dále rozvíjela, přijímala evropské vlivy a v současnosti je značkou vskutku globální.

Historie značky GANT se píše od okamžiku, kdy Bernard Gant zahájil výrobu košil v americkém New Havenu. Z jeho vášně pro kvalitu a design brzy vyrostla firma produkující neformální oblečení. Synové Marty a Elliot, kteří od otce zdědili oddanost ke zručnosti v oboru krejčovství a smysl pro detail, se také později zapojili do běhu společnosti. Bernard Gant je i dnes zdrojem inspirace, z níž vycházejí klíčové hodnoty této značky – poctivost, vytříbenost, osobitost, pochopení a optimismus.

To vše jsme mohli obdivovat i my na velkolepé přehlídce, která strhla svou pozornost všech přítomných. Prostředí galerie je pro takovéto akce velmi příhodné. Vše bylo čisté, bílé, nadčasové. Hned u dveří se všichni mohli nechat zvěčnit před reklamní stěnou, vzít si tzv. welcome drink a těšit se na začátek, který na sebe nenechal dlouho čekat. Vše odstartovaly proslovy ředitele firmy Amadeus Naumanna a marketingového ředitele Ladislava Zdobinského, který je firmě věrný už řadu let.

Celá přehlídka byla rozdělena do třech kategorií dle inspirace a každé předcházelo velmi emotivní video, které celou galerii dostalo do dané atmosféry. Podzimní i zimní kolekce rozhodně slibují barvy, které potřebujeme v tato roční období více než kdy jindy. Ležérnost kolekcí slibuje pohodlí, které v dnešní době tolik vyhledáváme. Mně osobně velmi nadchly čepice, které slušely jak modelům, tak modelkám. Věřím, že budou slušet i nám smrtelníkům, protože odolat se jim na první pohled nedá.

Přehlídka vyvolala řadu emocí, galerií často zazněl místní potlesk, který na závěr propukl v absolutně bouřlivý, jelikož na molo vstoupily děti, které zkrátka i tu nejmladší generaci návštěvníků dostaly do kolen. Dětem značka Gant rozhodně padne jako ulitá a do školních lavic bychom ji my rodiče měli určitě zařadit.

Závěrem bych ráda podotkla, že tato přehlídka svou pohodou a uvolněnou atmosférou zcela vybočovala z řady. Nikdo se před nikým nepředháněl, nesnažil se zapůsobit či dokonce zvítězit. Na aktérech samotných i “publiku” byla patrna jen a jen dobrá nálada. Kéž by takových přehlídek bylo v naší zemi více. Možná již tento týden na nás čekají!

Foto: Gant