Počasí ten den bylo velmi optimistické a vše hned od rána nasvědčovalo tomu, že i atmosféra v hotelu Thalia bude stejně příznivá. A bylo tomu tak. Všichni byli módně naladěni a dvě převlékací kabiny byly stále obsazené. To je vždy dobré znamení toho, že bude z čeho vybírat a asi tím už naznačuji, že ani já osobně jsem ten den neodešla s prázdnou. Po návštěvě všech “stánků” a vyplnění formuláře, kdo se mi jak líbí, jsem se vrátila k návrhářce Ivetě Pecuchové, jejíž modré šaty na krejčovské panně na mě hleděly již od vstupu do místnosti a nyní se už vyjímají v mé skříni a pochvala od přátel i odborné veřejnosti na sebe nenechala dlouho čekat. Takže ano, třetí ročník Grace´n Glamour byl úspěšný!

Své modely a doplňky prezentovalo celkem dvacet talentovaných návrhářů a designérů, jejichž jména se opět stala synonymem dokonalosti a toho nejlepšího z české autorské módy. Na červnové Grace’n’Glamour se ze známých jmen vedle Radany a Pavla Ivančice/MUSET představily návrhářky Kateřina Geislerová, Monika Drápalová, Zdeňka Imreczeová, Iveta Pecuchová, Ivana Follová a Šárka Šišková.

Nechyběla ani nastupující módní generace, a tak se návštěvníci mohli popovídat s návrhářkami Janou Minaříkovou, Monikou Roženkovou/MonaRosa a modistkou Jolanou Kotábovou, které se akce účastnily již podruhé. Nově se přítomné milovnice módy mohly setkat s Barborou Divínovou/Nová Róba, Lenkou Kohoutovou/COCKEREL a značkou La Mode de Bohēme, která v premiéře představila ručně šité kabelky a náhrdelníky. Z šperkařů potřetí zazářili Lubor Baum a Michal Kadaník.  Třetí Grace’n’Glamour přinesla také více módy pro muže, kterou zastoupily značky SISTERSCONSPIRACY, Kristýna K., RITORE a zcela nová módní značka Fiorina Fury. Jako nový výrazný talent zazářila Lay Sedláková, čerstvá absolventka Ateliéru módní tvorby VŠUP, vedeného Pavlem Ivančicem, o které se již dříve zmiňovala i naše redaktorka Ema Janáčková.

Porota vybrala hned tři vítěze. V kategorii dámská móda porotce nejvíce nadchla svojí kolekcí návrhářka Lenka Kohoutová, podepsaná pod značkou Cockerel. Fiorina Fury, značka, jejíž účast na Grace’n’Glamour byla první příležitostí, jak se představit veřejnosti, uchvátila každého ze členů poroty natolik, že o vítězi v kategorii pánská móda hlasovali jednotně. Předešlé vítězství v  kategorii šperk opět obhájil skromný Lubor Baum, z jehož tvorby vyzařuje duch jeho milované Vysočiny.

Nám nyní nezbývá nic jiného než se těšit na čtvrtý ročník a vytvořit si nová prázdná místa ve skříni.

Foto: Grace´n´Glamour