V průběhu července a srpna se z Galerie GUD sídlící v přízemí Kafkova domu na náměstí Franze Kafky stane centrální bod českého a slovenského módního designu. Právě zde v centru Prahy se otevře prodejní výstava a pop-up store, kde své kolekce představí a bude prodávat více jak 10 módních tvůrců. Cílem tohoto projektu je přiblížit české veřejnosti tvorbu lokálních návrhářů a najít místo, kde se společně potkají tvůrci se svými zákazníky.

“Naším cílem bylo využít netradiční prostor a dočasně ho využít k účelům prodeje, setkávání či jiné vizuální možnosti určené k seznámení se s tvorbou umělců,” říká Jiří Kalfař, iniciátor projektu a jeden z módních tvůrců.

Své kolekce v House of Fashion představí i Mirka Horká, Kateřina Geislerová, Odivi, Miro Sabo, Jiri Kalfar, Jakoby, Veršatyl, PBL PRAGUE, Mumray, Sophistic by Veronika nebo Iveta Pecuchová.

Tato výstava bude doprovázena společenskými a kulturními událostmi. Nebudou chybět koncerty, soutěže mladých fotografů, fotoexhibice, módní diskuze a setkávání s odborníky na textilní výrobu, distribuci, marketing nebo udržitelnou módu.

House of Fashion se stane dvouměsíčním happeningem rušícím hranice mezi komercí a nezávislostí, oslavou, ukázkou a otevřením dveří do českého módního světa. Zároveň je výzvou autorů a organizátorů vůči masové distribuci a produkci. House of Fashion staví na ukázce kvality před kvantitou.

Zda se vše povede, jak si organizátoři představují, bude jasné na konci léta. Záleží hodně i na vás milovníků módy. Nenechte si to ujít a svůj letní harmonogram obohaťte o tuto událost.

Foto: Archiv firem