Tak velký zájem vyvolala avizovaná přehlídka tohoto módního návrháře, který dělá v České republice přehlídky minimálně. Navíc,  jeho kolekce byla očekávána se zatajeným dechem, protože řada Pražanů si ji vzala osobně, jelikož právě Praha a její atmosféra noci a úsvitu se stala inspirací pro prezentovanou kolekci Jakuba Polanky. Jak sám návrhář uvedl na tiskové konferenci, “Praha zavání opět jako klišé, ale je v ní stále dost inspirace”.

Celá přehlídka byla dotažena k dokonalosti. Skvělá hudba (mimochodem rovněž česká), perfektní líčení, hladké účesy, které samotné modely skvěle podtrhly, šedě nalíčené ruce, které dodávaly atmosféru, tak jak sám návrhář chtěl. Jedinou vadou na kráse byly poslední dvě modelky, které bohužel vyšly na molo současně, což bylo patrné z toho, že úsvit předběhl noc:-) Nicméně, i přes tento malý zádrhel, který se může stát i na světovém přehlídkovém mole, to byl skutečný módní zážitek se vším všudy.

Jakub Polanka si rozhodně pohrával s látkou. Šaty, které dominovaly celé kolekci, působily jako jeden kus látky, se kterým si návrhář hrál, kombinoval, přehazoval, vázal. Výsledkem této hry jsou fascinující splývavé dlouhé šaty, které vás svým tajemnem a noblesou ohromí. Barvy převládají tmavší tlumené. Vidíme zde odstíny temně fialové, pískové, hnědé, zelené, šedé, které zobrazují noční temné chvíle, které se změní v jemně růžovou připomínající ranní úsvit a křehkost. S tímto pocitem Jakub Polanka celou kolekci navrhl a samotné Praze včera večer předvedl. 

 

Foto: Kamila Písaříková