MBPFW: Nový název, nový vizuál

/ Redakce

Největší přehlídka české a slovenské módy Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend mění název i logo. Z „Fashion Weekendu“ se stává „Fashion Week“ a tím se zase o kus dál přiblíží světu. Kromě nového loga známe i novou tvář letošní podzimní edice.

Přejmenování módního festivalu je v souladu s reálným trváním této v současnosti největší domácí módní události. „Přestože samotné módní přehlídky se budou konat v průběhu víkendu – od pátečního odpoledne do nedělního večera – různé akce máme na programu již od pondělka,“ vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel projektu. „Z původně víkendové akce se tak díky bohatému doprovodnému programu stává týdenní festival módy a my jsme rádi, že se nám s držitelem ochranné známky Prague Fashion Week podařilo vyjednat právo na toto označení,“ doplňuje Loskot.

Se změnou názvu je spojena i aktualizace loga, které je nyní sjednoceno s vizuální identitou titulárního partnera události automobilky Mercedes-Benz. Logo je celkově zjednodušeno také odstraněním roku konání. „Vzhledem k tomu, že od letošního roku se naše akce koná dvakrát ročně, přičemž zářijová edice představí kolekce pro nadcházející rok, uvádění letopočtu v logu může být matoucí,“ objasňuje tento krok Loskot.

Ve stejnou chvíli, kdy mění název a logo, představuje Mercedes-Benz Prague Fashion Week také novou tvář pro nadcházející podzimní edici se sezónním označením SS16. Je jí Eva Doll, čtyřiadvacetiletá česká hvězda současného modelingu. Autorem vizuálu s Evou Doll, který se objeví v tisku, venkovní reklamě a na internetu, je módní fotograf Stanislav Merhout.

VIZUAL_MBPFWSS16-1

Eva, vlastním jménem Doležalová, žije od svých patnácti let v Londýně a Paříži a do jejího modelingového portfolia patří titulní strany magazínů Harper’s Bazaar a L’Officiel, módní editorialy pro magazín Vogue, německý Cosmopolitan, ruskou Marie Claire, italský Glamour, německý Schön Magazine, španělskou Grazii či německý Interview. Eva se také stala tváří reklamní kampaně luxusního francouzského prádla Chantal Thomass (S/S 2014), pařížského šperkaře Jonase Bowmana (S/S2014) či módní značky Paul & Joe (F/W 2013).

Nadcházející módní událost Mercedes-Benz Prague Fashion Week se uskuteční v termínu od 31. srpna do 6. září 2015. Zúčastní se ho návrháři jako například Jakub Polanka, Denisa Nová, Kateřina Geislerová, Petra Ptáčková, Martina Špetlová nebo trio LaFormela. Konečný seznam návrhářů bude již brzy znám.

Během následujících dní začne také předprodej vstupenek – STANDING za 700 Kč a VIP pasy v hodnotě 10 000 Kč. Nenechte si ujít kolekce předních českých návrhářů a jejich představy o příštím jaru a létu.

Foto: MBPFW (Stanislav Merhout)