Kteří módní návrháři prošli sítem přísného oka Lukáše Loskota, už víme. Iconiq vám je postupně představuje a nyní známe i dny a časy, které bychom si měli zapsat do svých diářů. Nicméně tento módní svátek nabízí mnohem více. Řada doprovodných akcí jistě stojí za zmínku.

Nebude chybět speciální prodejní instalace kolekcí designérů MBPFW a nezávislých evropských a amerických udržitelných značek, které se na česko-slovenském trhu objeví v premiéře. Část českých designérů představí limitované luxusní edice, které najdete v butiku Czech Labels & Friends v centru Prahy v Železné ulici denně od 10 do 20 hodin.

Celou akci odstartuje již ve středu unikátní instalace modelů návrháře Toma Forda, která vznikla ve spolupráci s partnerským hotelem MBPFW Four Seasons Hotel Prague. Projekt kurátorsky zaštítil ředitel MBPFW Lukáš Loskot a instalaci vytvořila česká návrhářka Hana Frišonsová. To vše slibuje opravdu výjimečný zážitek.

Model přezdívaný Zombie boy nebude jediným vzácným hostem, který se weekendu účastní. Do Prahy dorazí i zakladatel a CEO NOT JUST A LABEL Stefan Siegel, který povede v Praze unikátní seminář věnovaný podnikání v kreativních odvětvích. Během tříhodinové přednášky ukáže, jak využít výhod digitálního prostředí, představí budoucnost luxusního segmentu i ukáže konkrétní případové studie, jak úspěšně prodávat mladé značky. 

Další významnou akcí, kterou byste neměli přehlédnout je výstava Spirit are you there?. Výstava představuje společný projekt návrhářky Moniky Drápalové a akademického malíře Františka Matouška, který spojuje umění malby s tvorbou oděvu. Pokud si tuto výstavu nenecháte ujít, dostanete možnost zakoupit nositelné modely, v nichž se odráží invence obou autorů a to už stojí.

YAN_5711

Projekt Check Czech Fashion spojil své síly s La Gallery Novesta, která podporuje českou módu již dlouho. Společně pro vás plánují večírek plný české módy, skvělé hudby a výborného občerstvení. Při příležitosti Check Czech Fashion Shake budou do prodeje uvedeny nové kolekce návrhářů Pavla Brejchy a Hanuše Lamra. Všichni jste vítáni.

544189_228524377291552_498063524_n

Módní akce MBPFW není jen přehlídkou unikátních modelů, kolekcí a významných osobností. Je to především událost, která spojuje lidi milující módu, vzdělává a dopřává nám všem skutečně bohaté stylové zážitky.

Foto: Archiv firem; Kamila Písaříková; Facebook.com