Tváří MBPFW se stala úspěšná česká topmodelka Jana Knauerová. Tato modelka žije a pracuje v New Yorku. Jana je jednou z mála modelek, kterou prestižní celosvětový portál models.com zařadil do svého žebříčku padesáti nejlepších modelek světa. Jana Knauerová není v Čechách známá tolik jako v zahraničí, kde se objevila v nespočtu mutací časopisů Vogue, Elle i v titulech jako Dazed&Confused nebo Wonderland. Její tvář zdobily reklamní kampaně zvučných jmen jako Versace, Cacharel, TopShop nebo Uniqlo.

Jana Knauerová se i přes svůj nabitý program bude účastnit celé módní události MBPFW a dokonce i naznačila, na jakých přehlídkách ji uvidíme přímo na molu. „Focení bylo skvělé, velmi jsem si to užila. Navíc jsem po delší době měla zase možnost fotit s Reném a Radkou. Focení s nimi mě vždy baví. Byla to též jedinečná příležitost, jak aspoň na dva dny opustit vymrzlý New York a ohřát se v L. A. České designéry a módu mám ráda. Asi nikoho nepřekvapí, když řeknu, že se mi líbí tvorba Jakuba Polanky. Hodně jsem pro české editorialy fotila modely Petry Ptáčkové, a ty mě bavily! Jinak se vždycky moc těším na novou kolekci La Formely, jsem zvědavá, s čím letos přijdou. Co se mého osobního stylu týče, v běžném životě preferuji minimalismus, tmavé barvy a ležérně pohodlný styl.”

Oficiální vizuál ročníku 2014 nafotilo světoznámé německo-české duo René&Radka v Los Angeles společně s editorialem pro nový lifestylový magazine Blue Paper. Vizuál Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2014 představuje sebevědomou, tajemně vyzývavou ženu s velkou osobností. „Jana je star agentury Czechoslovak models a českého modelingu obecně. Líbí se mi její androgynní look, ale má v sobě zároveň i ženskost, kterou jsem chtěl na vizuálu zachytit. Od začátku jsem věděl, že vizuál musí nafotit česko-německé fotografické duo René a Radka. Vážím si jich za to, co dokázali. Libí se mi jejich styl a též jsem byl přesvědčen, že dokážou vystihnout náladu fotky, kterou jsem si pro vizuál představoval. Místo focení v Los Angeles bylo rozhodnuto hned na začátku. Jen v této lokaci se nachází jedinečné světlo, které podpořilo tu správnou atmosféru a výraz,“ řekl k tváři a focení nový ředitel MBPFW Lukáš Loskot.

Módní projekt ani letos nezapomíná na mladé nadějné talenty. Jako vždy je jeho součástí také soutěž pro studenty oděvu. V rámci ročníku 2014 to bude soutěžní workshop s Liběnou Rochovou nazvaný RED CUT. Studenti budou společně tvořit modely na jednotné zadání během soustředění na půdě UMPRUM, která celý projekt zaštiťuje. Finální kolekci vybraní účastníci představí na závěrečném večeru celého MBPFW, tedy v neděli 7. září. Na přehlídce vybere odborná komise celkového výherce workshopu, který získá možnost prezentovat svoji kolekci zdarma na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2015. Veškeré detaily k workshopu RED CUT najdete na nových webových stránkách akce www.mbpfw.com nebo na oficiálním facebooku www.facebook.com/mbpfw.

Co dalšího nového nám MBPFW přinese, se necháme překvapit.

Foto: Archiv MBPFW