Z akcí, jako je designSUPERMARKET, máme radost. Není to tržiště bez hlavy a paty, všichni vystavující se pohybují na stejné úrovni vysoké kvality. Přestože je v České republice podobných „marketů“ snad více než v Praze módních týdnů, od výborného STUDIA s českými návrháři pořádaného v rámci Prague Fashion Weekend 2013 této předvánoční akci s mezinárodním designem věříme.

Už před pár týdny jsme poslali dále zásadní informaci, že se letošní designSUPERMARKET zbarví do červena. Vybraní čeští designéři totiž v červené vyvedou své ikonické kousky.

Tentokrát jsme ale z centrály dostali novinky obsáhlejší, a to sice dlouhý seznam vystavujících i konkretizovaný doprovodný program. Pojďme se tedy podívat, co nejlepšího akce nabídne:

Červené Chatty i Leeda

V Česku se velmi uchytil koncept nakupování módy českých návrhářů přímo od nich. A kdo nemá butik (nebo není v nějakém zastoupen), ten neprodává. Naštěstí mladé začínající talenty, jejichž podpora se stává větším trendem než chodit do velkých módních domů, berou pod křídla akce jako je designSUPERMARKET.

V prvním prosincovém týdnu tedy v Kafkově domě – kde se akce koná například po slavném Designbloku – najdete například zavedené značky Leeda a Chatty, které právě v rámci projektu REDESIGN představí nové, limitované edice. Mimo jiné svoji aktuální kolekci k prodeji vystaví také oblíbená Zuzana Kubíčková, která nadchla publikum Prague Fashion Weekend 2013 romantickými krajkami.

 

DSM13_Leeda
Leeda

 

Pokud zůstaneme u českých stálic, z programu designového trhu můžeme dále jmenovat například Zdeňku Imreczeovou, která se bude kromě autorské tvorby prezentovat i s minimalistickou ale rafinovanou pánskou značkou Fiorina Fury, za níž stojí s Petrem Folterou.

Mladí i nová spojení

Z kategorie mladých talentů se nemůžeme dočkat Jindry Jansové, jejíž tvorba vyniká perfektní krejčovinou, neotřelými koncepty a zajímavými materiály, ani ženské značky Jsem Lenky Štěpánkové. Pro mnohé bude příjemnou novinkou minimalistický brand Lote Lenky Trlicové, jenž vystoupil i v soutěži Start_Up 2012 na Prague Fashion Weekend a můžete  na něj narazit i v pražském Kuratoru. Úplně poprvé uvidíme spojení Jakoby Mongol dvou talentovaných designérek Kristýny Javůrkové (Jakoby) a Moniky Přikrylové (Mongol).

 

DSM13_LOTE
Lote

 

Limitované šperky

Kromě oblíbených českých šperků Janjy Prokić nebo Dany Bezděkové vznikne pro designSUPERMARKET zajímavá speciální limitka. Značka Blueberries, která za své pokrokové 3D šperky získala cenu Czech Grand Design 2012, vyvede své oblíbené kusy ve stříbře, pozlacené mosazi a perlách.

 

DSM13_Blueberries Blueberries

 

Povídání i čtení

K designSUPERMARKET už neodmyslitelně patří kavárna s knihkupectvím, které nabízí výběr publikací ze světa designu a módy i aktuální čísla světových magazínů. Mimo čtení ale bude i dost co poslouchat. Módní redaktorka Radia Wave Veronika Ruppert uvede svůj “fashion talk” na téma barevných trendů v módě, koho z módních nadšenců by pak zajímal i design, toho uspokojí třeba přednášky polských kurátorů i norských kreativců.

 

DSM13_c

 

DesignSUPERMARKET se koná od 4. do 8. prosince 2013. Vstupné na čtyři dny začíná na 100 korunách (studenti/senioři) a končí na 120 (dospělí). Děti do 12 let projdou zdarma.

Foto: Archiv designSUPERMARKET