Dvanáct modelek oděných v dvanácti hedvábných šatech a s dvanácti inspirativními účesy se ve čtvrtek prošlo v pražském hotelu Mandarin Oriental. Róby měl na svědomí známý český návrhář Jakub Polanka, vlasy česal Salon Petry Měchurová. Přehlídka měla jasný úkol – okouzlit diváky.

Tomu byla přizpůsobena choreografie – modelky chodily po nataženém koberci téměř mezi pozorujícími, stoupaly si na stůl, pod nímž na ně větrákem foukal sám Polanka, a následně si sedaly do připravených křesel. Nevýhodou scény byl jen malý prostor, a řada pozvaných tak viděla jen rozevláté vlasy a vršky barevného hedvábí.

Kolekce nebyla nijak překvapivá, Jakub Polanka rozšířil tu, kterou představil na Prague Fashion Weekend 2012. Avšak byla krásná, taková nadpozemská. Výstižnější slovo už snad ani v kontextu Polankovy obvyklé tvorby užít nejde. Ženy se v jeho šatech změnily ve víly, antické bohyně i magické čarodějky. Samozřejmě nelze opomenout ani to, že výsledný dojem výrazně podpořil také um Petry Měchurové, stejně jako výrazné líčení štětci Lucie Gibodové.

Daný úkol prezentace Jakuba Polanky a Salonu Petra Měchurová splnila. Atmosféra intimních prostor hotelu Mandarin Oriental byla přesně taková, jaká měla být – příjemná a přátelská, ale také luxusní a vybraná. Alespoň zčásti ji můžete zpětně načerpat skrz naši fotogalerii…

Foto: Ondřej Janů