Již na konci září minulého roku jsme vás informovali o probíhající výstavě Voliéra No.1. Jedná se o projekt, který dokumentuje oděvní siluetu v současné módní tvorbě a již několikátý měsíc je k vidění v prvním patře Uměleckoprůmyslového muzea Moravské galerie v Brně.

Projekt je rozdělen do dvou prostor, a právě jedná z částí výstavy – výsledky tvůrčího workshopu s názvem Silueta versus dekor, jež reflektuje současný oděvní design – bude ukončena v neděli 19. ledna derniérou doplněnou o módní přehlídku.

O několik hodin dříve, přesněji ve 14 hodin, bude ale také možné si zmiňovanou část výstavy prohlédnout i s komentářem autorky výstavy Olo Křížovou a patronkou Ivou Pazderkovou. Podvečer se ponese v duchu módní přehlídky, během níž budou od 17 hodin představeny modely vytvořené v Rodném domě Josefa Hoffmana, významného designéra a architekta vídeňské secese.

Nedělní večer tak skýtá jedinečnou možnost vidět modely Jindry Jansové, Ivany Kaňovské, Zuzany Kubíčkové, Jakuba Polanky či Petra Kafky. Stejně tak se zde můžete setkat se všemi zúčastněnými návrháři tváří v tvář.

Vstupenky lze již nyní zakoupit na pokladně Uměleckoprůmyslového muzea na adrese Husova 14, Brno.

voliera11

Foto: Monika Kolářová