Letošní srpnové veletrhy lákají na profesionální módní přehlídky kolekcí českých a evropských osobností, bohatý doprovodný program doplněný o zvučná jména a velkou dávku novinek.

Tradiční prezentace vystavovatelů (Styl show, Beachwear show a Lingerie Show) vystřídá unikátní přehlídka, která se koná ve spolupráci s pražským multibrandovým butikem Obsession. Proběhne již v neděli v 13:00 v prostředí pavilonu P a nabídne prezentaci tvorby dvou zahraničních velikánů. K vidění budou modely značek Oscar de la Renta a Emilio Pucci.  Pavilon také nabídne výstavu historických vyšívacích strojů pro výrobu rukavic v expozici pana Stanislava Váchy.

V pondělí veletrh doslova omládne před zraky přihlížejících. Na předváděcím mole si své místo najde přehlídka s názvem „Ikony času“ studentů Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. Modely, které zde budou prezentovány, jsou vytvořeny na základě inspirace klasikou v oděvní historii, minulé i současné. Celá kolekce je inspirována kousky, které se mohou pochlubit hlubokým zakořeněním. Bez zásadních změn a úprav se vyskytují i v dnešní době a rozhodně neřekly poslední slovo.

Po celou dobu konání veletrhu lze také v pavilonu F navštívit originální výstavu „Symfonie kabelek“, kterou připravilo Muzeum města Brna. Předpremiéra výstavy tak nabídne historii, rozmanité i tvarové proměny nepostradatelného doplňku dnešní doby.

Všichni návštěvníci se navíc mohou zapojit do panelových diskuzí (Perspektivy odborného vzdělávání, WGSN – trendy pro jaro/léto 2014), workshopů (Aspekty elektronického obchodování s textilem, Rusko – expanze na východní trhy) i zahraničních trendových prezentací. Veletrh nabídne zajímavé stánky, jeden z nich nese název Eco Point – zaměřený na renovaci obnošeného textilu; Fresh Fashion si bere za cíl prezentovat originální kolekcí oděvů a šperků nezávislých módních designérů a jejich značek. Jednou z nich je např. česká značka Lovemusic, která se zaměřuje na módu, módní doplňky a bižuterii chlubící se svěžím a atraktivním designem, kvalitním zpracováním a vysokým podílem ruční práce.

 

Foto: BVV