Prague Fashion Salon, který pořádá značka Pivoine Noire (založená Beátou Kurajovou a Michaelou Pivoňkovou, kurátorkami výstavy), bude probíhat ve dnech 19. – 23. března v prostorách B1-centre for contemporary design na adrese Bubenská 1, Praha 7 – Holešovice.

Jedná se o tip výstavy, která si určuje za cíl představit současnou vlnu mladých módních tvůrců a značek, které se nacházejí na tuzemském trhu. Chce představit jejich produkty a dostat je do povědomí široké veřejnosti. Stejně tak dojde k vytvoření showroomu k případnému navázání obchodních kontraktů, přiblížení odborné a zároveň také laické veřejnosti. Ti budou moci obdivovat současně dvě módní odvětví: oděvy a módní doplňky.

„Pociťujeme silnou stagnaci prodeje současné české módy a zároveň vidíme velký potenciál v tvorbě a vyhotovení jednotlivých produktů. Právě proto se snažíme prostřednictvím naší výstavy nabídnout potenciálním klientům možnost přímého kontaktu s autorem, popřípadě pomoc při jejich prezentaci,“ říká Michaela Pivoňková, kurátorka výstavy.

Letošního prvního ročníku se účastní čeští i zahraniční tvůrci: Leeda, Playback, Mirka Horká, Štěpán Růžička, Denisa Dovalová, Leo Macenauer, Dřevěnébrýle.cz: Proof (USA), Feb31st (Itálie), Vuerich B. (Španělsko), Freedom of Creation (Nizozemí).

Například Miroslava Horká, absolventka ateliéru oděvního designu u MgA. Márie Štránekové, představí již v úterý 19. března od 11 hodin svoji značku MIRKA HORKA a bude prezentovat hned dvě kolekce: Negativ a Duše na oko, které budou k vidění až do neděle. Kolekce Negativ podzim/zima 2012 vznikla už jako diplomová práce téměř před rokem a tvoří ji celkem 11 jednobarevných modelů s dominující červenou, černou, šedou a bílou barvou. Autorka využila kůže i stoprocentní vlnu. Kolekce Negativ, určená pro jaro/léto 2013, vznikla na téma války teplých, studených a achromatických barev. Najdeme v ní pět modelů doplněných o pásky, tašky i sluneční brýle.

Letošní ročník bude bohatý a vy se máte na co těšit.

Foto: Facebook.com