Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend a Bratislava Fashion Weekend spadají pod organizaci Stars Communication, která v minulosti již několikrát dokázala, že ví, jak uspořádat skvělou módní akci. Mezi oběma víkendy najdeme mnoho společných prvků, ale každý z nich jasně cílí na svůj trh.

Oběma módním událostem propůjčila tvář topmodelka Viera Schottertová, která velké zkušenosti získala například při focení kampaní pro značky Chanel, Armani, Gant či Mango. Vizuály pro Prahu i Bratislavu má na svědomí fotograf Matúš Tóth a kreativní ředitelka Stars Communication Olo Křížová.

„Bratislava Fashion Weekend 2013 je po dlhej dobe prvým slovenským projektom, do ktorého som sa rozhodla zapojiť. Presvedčil ma svojou víziou, poslaním, a hlavne vysokou profesionálnou úrovňou. Som rada, že  formát svetových fashion weekov sa dostáva aj do našich končín,“ prohlásila na konto Bratislava Fashion Weekend Viera Schottertová.

Bratislava Fashion Weekend klade důraz na propagaci slovenských návrhářů. Prvními odtajněnými jmény programu jsou Lenka Sršňová, Petra Poórová či Fero Mikloško, všichni designéři zaznamenali jasný úspěch už v letech předchozích. Nicméně můžeme očekávat, že slovenské publikum pozná i talent Čechů. Jeden večer bude zasvěcen nadějím ze soutěže START-UP, mezi nimiž se zcela určitě několik českých návrhářů objeví.

Své modely představí designéři ve známém bílém stanu. Ten bude stát hned vedle Dunaje u obchodního centra Eurovea, partnera Bratislava Fashion Weekend. Kapacitu bude mít stejnou jako stan pražský – 600 míst.

Kapka naděje pro módu i dobrou věc

Speciálním projektem Bratislava Fashion Weekend 2013 je módní bazar s kousky od osobností i zúčastněných návrhářů. Režii si společně s módním víkendem vzala na starost nadace Kvapka nádeje, slovenská verze známé charity Kapka naděje Venduly Svobodové.

Těší nás spojení s Bratislava Fashion Weekend  a považujeme ho za další cenou příležitost, jak pomáhat tím, kteří to nejvíc považují. Jsem přesvědčená, že právě přes módu se dokážeme přiblížit novým a mladším cílovým skupinám, které mají rády krásné věci a věřím, že mají i dobré srdce“,  řekla k projektu Vendula Svobodová.

Jak je vidno, i Bratislava má co nabídnout. Její módní víkend se uskuteční mezi 3. a 6. říjnem 2013.

Foto: Bratislava Fashion Weekend