21. březen se v Praze ponese ve velkém stylu, do svých diářů si zapište zkratku RPF neboli Rock & Pop for Fashion. Nový originální koncept, za kterým stojí CEO Radek Schiller a kreativní ředitel Mario Sečkár, bývalý marketingový ředitel Czechoslovak Models a manažer předních českých modelek, skloubí dohromady módu i dva hudební žánry.

Na přehlídkovém mole v industriální hale Kolbenova City Development se představí celkem čtyři talentovaní evropští návrháři, mezi něž patří Taťána Kovaříková, Jana Gavalcová, Martina Mueller a Nuno Gama. Společně s jejich nejnovějšími kolekcemi bude na závěr představena pánská kolekce Diesel Black Gold, to vše za doprovodu hudebních hvězd.

Martina Mueller

Vídeňskou zástupkyní bude Martina Mueller, která již ve 13 letech navrhovala a šila své první modely pro přátele a rodinu. V roce 2007 založila vlastní značku CALLISTI a otevřela butik ve Vídni, o rok později se stala finalistkou Vienna RG Designer Award.

Následovala prezentace tvorby na týdnu módy ve Vídni, Paříži, Miláně, Vancouveru i Berlíně. Milovnice značky Lanvin a Elie Saab předvede v Praze kolekci jaro/léto 2014, která je plná luxusu, ženskosti a extravagance.

Callisti_Gowns2013_05

Nuno Gama

Nuno, specialista na pánskou módu, se narodil v Portugalsku. Jeho kousky se prodávají napříč celým světem, jen ve své zemi má celkem 9 prodejen.

Při navrhování se inspiruje portugalskou kulturou a tradicí, účastní se místních akcí i mezinárodních módních událostí, měl velký úspěch v říjnu s kolekcí jaro/léto 2014 na týdnu módy v Lisabonu. V březnu představí kolekci podzim/zima 2014.

Nuno Gama | Summer 2014 | ModaLisboa - Ever.Now

Jana Gavalcová

Jana pochází ze Slovenska a v její rodině má krejčovství a obuvnictví dlouholetou tradici. Za sebou má již mnoho autorských kolekcí a významných spoluprací, zaměřuje se především na důkladné zpracování a ruční zdobení, které jde ovšem ruku v ruce s nositelností a pohodlím.

Obdivovatelka Vivienne Westwood ukáže českému publiku kolekci jaro/léto 2014.

_MG_8883xlf2

Taťána Kovaříková

Jedna z nejznámějších českých návrhářek se těší velké oblibě právě u osobností české hudební scény. Její značka TATIANA vyzdvihuje ženskost, jednoduché linie lichotící postavě.

Kolekce jaro/léto 2014, která bude k vidění, je plná modelů ze španělských a italských látek.  Obsahuje kousky z měkkých pletenin, žerzeje a vlny, ale i hedvábí a viskózy. Těšit se můžeme na overaly, kostýmy, šaty i uvolněné tuniky či krajkové večerní róby.

_MG_8691 ok

Foto: PR firmy