První kreativní dvojicí, která odstartovala letošní ročník MBPFW byly návrhářky Lucie Jelínková a Monika Nováková, které tvoří pod značkou Awkward.

V minulosti na sebe tyto dvě slečny upozornily například svými neonovými dinosauřími botami, a tak by bylo nasnadě, že budou pokračovat ve své fantazijní tvorbě, která jim, podle mého názoru, velmi svědčila.

V nové kolekci vytváříme monoprodukt. Využili jsme zjednodušené střihové stránky a o to více se zaměřujeme na grafický obsah. Naším výrazovým prostředkem bude živočišný a eklektický tisk. Bude to encyklopedie našich vnitřních představ,“ prozradily Lucie a Monika k nové kolekci na jaro/léto 2015.

Na MBPFW se se svou novou kolekcí držely zkrátka. Graficky potištěné plavky doplňovaly ve druhé půlce přehlídky poloprůhledné mikiny, tváře modelek byly zahaleny do třpytivých škrabošek. Minimalisticky pojatá kolekce neurazila, ale výrazně nepotěšila a já osobně čekala o trochu více kreativity jak v nápadu, tak ve zpracování. Uvidíme, kam se budou kroky této dvojice ubírat v budoucnu.

Foto: Kamila Písaříková