Ten, kdo se chce osobně setkat s touto ikonou české módy a zakoupit si její model dle doporučení samotné návrhářky, je právě tento týden více než vítán. Každý den od 12 do 20 hodin ve studiu Liběny Rochové na Malostranském náměstí si milovníci módy mohou prohlédnout a zakoupit modely z limitované kolekce LIBĚNA ROCHOVÁ – JARO/LÉTO 2014.

Kolekce je rozdělena do tří částí. První část zahrnuje 12 šatů, mezi kterými nechybí košilové střihy – vše v jednoduchých čistých liniích, které jsou pro návrhářku typické. Šaty jsou v zářivých odstínech růžové, červené, béžové a použité materiály jsou hedvábí a semiš. V kolekci najdete dva modely ušity z exkluzivního double polyesteru ve výrazných barvách, které  jsou střihovým řešením zdůrazněny. Kolekce bude doplněna letními sandály, které jednotlivé modely ještě více podtrhnou. Nechybí ani černá a bílá bavlna, která je použita na kalhotových kostýmech pánského stylu, které se v poslední době dostaly zpět na výsluní.

Druhou část kolekce tvoří tři modely, šaty, které si může zákaznice doladit malbou nebo jinou technikou.

Třetí část kolekce tvoří pět modelů  z připravované kolekce PARTITURY, která je předvojem velké oděvní výtvarné kolekce inspirované dílem Milana Grygara, která bude představena na podzim tohoto roku a na jaře roku následujícího.

Liběna Rochová proslula především díky svým originálním výtvarným modelům, kostýmové tvorbě, ale také díky podpoře talentovaných mladých návrhářů. Na české scéně působí úspěšně řadu let a velmi často se prezentuje za hranicemi. Tato návrhářka byla několikrát nominována na cenu Czech Grand Design v kategorii Oděvní designér roku. V roce 1999 založila Studio LR pro konzultační činnost a ateliér na realizaci oděvů na zakázku. V letech 2005 – 2010 uspořádala cekem 74 výstav mladých tvůrců v prostorách galerie Studia LG. Od roku 2008 vede Ateliér designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Ke tvorbě své aktuální limitované kolekce přizvala Liběna renomovaného švýcarského výrobce luxusních látek pro módní průmysl s více než stoletou tradicí – Jakob Schlaepfer. Ten dodává látky na haute-couture kolekce nejslavnějších módních domů jako Chanel, Dior, Louis Vuitton, a jiných. Specializuje se na inovaci, vyrábí třídimenzionální látky, textilie prořezané a prolamované do prostoru, s kamínky či s laserovými tisky. Látky z firmy Jakob Schlaepfer používá Liběna Rochová více než 20 let.

Tento detail vás jistě přesvědčí o tom, že “Týden s Liběnou Rochovou” bude výjimečnou událostí, kterou byste si neměli nechat ujít.

Foto: Robert Vano; soukromý archiv; Profimedia.cz