Unique Fashion Week proběhne ve dnech 8.–14. září v Praze. Těšit se můžete na módní přehlídky, prezentaci českých a zahraničních módních návrhářů, showroom přehlídek, ale i na fashion talks.

Organizátoři se letos rozhodli pro nový název. Nová reklamní kampaň  We are Unique, We are Fashion tak přináší prostor pro prezentaci mladých talentovaných lidí. Představuje osm prvních tváří, které si podle organizátorů zaslouží pozornost. Tyto tváře určují nový směr české módy tím, kým jsou, co tvoří, reprezentují, za čím si stojí… Lucie Janotová – ředitelka módy časopisu Harper’s Bazaar, Lucie Molnárová – vlasová stylistka TONI & GUY, Vratko Barcik – fotograf The W Prague, Lukáš Barbuščák – model Unique One, Lukáš Macháček – módní návrhář, vítěz Dreft Black Card 2013, Věra Vávrová – modelka Unique One, Calvin Klein Exclusive, Filip Novák – vizážista Douglas – a Nena – módní blogerka.

I v letošním roce se můžete těšit na zahraniční hosty. V předešlých ročnících přijaly pozvání pořadatelů Fashion Week významné světové módní osobnosti. V roce 2011 navštívil Prahu Jeremy Scott, v roce 2012 zde v evropské premiéře představil svou kolekci brazilský módní návrhář Alexandre Herchcovitch, který svou show přivezl přímo z newyorského fashion weeku. Minulý rok dovezla do Prahy svou kolekci dvorní návrhářka Lady Gaga, japonská návrhářka Hirono, která tvoří pod značkou Saphir East. Na módní přehlídce Fashion Week 2013 v Praze byla ve světové premiéře uvedena kolekce La Perla. Prahu také poctily svou návštěvou světové topmodelky Španělka Eugenia Silva, světová tvář kampaní kosmetické značky Lancôme, Valeria Mazza z Argentiny, která patří mezi nejúspěšnější světové supermodelky devadesátých let, a v neposlední řadě česká supermodelka, zakladatelka Happy Hearts Fund a čestná ambasadorka Haiti Petra Němcová, která je také jednou z organizátorek projektu FW.

Program letošního ročníku

Letošní ročník Unique Fashion Weeku se odehraje na několika místech v centru Prahy. Bude zahájen již tradičně v rezidenci primátora hl. města Prahy módní show Emilio Pucci by Obsession a prezentací šperků Bvlgari, v úterý 9. září zde bude uvedena podzimní show španělského návrháře Alfreda Villalby, která měla svou premiéru v červnu v Madridu. Ve středu bude v hotelu Boscolo Prague předveden kurátorský výběr podle magazínu Proč NE?! Hospodářských novin návrhářek Ivany Mentlové, Kláry Nademlýnské, Tatiany Kovaříkové, Zuzany Kubíčkové, Beaty Rajské a Kateřiny Geislerové, které představí exkluzivní modely vytvořené speciálně pouze pro tuto akci. Ve čtvrtek bude v hotelu Boscolo prezentována podzimní kolekce italské značky We Are Replay. V pátek se dění přesune na hlavní módní stage Fashion Week do Slovanského domu, kde budou módní přehlídky přístupné i široké veřejnosti. Módní přehlídky zahájí v pátek v rámci britského dne módní značky French Connection a Karen Millen. Sobota bude patřit českým módním návrhářům a v neděli zde proběhne prezentace zahraničních módních značek. Jako závěrečná show bude uvedena podzimní kolekce Cerruti.

Celý program si můžete prohlédnout zde.

Foto: Archiv UNIQUE FASHION WEEK