Kolekce Pantono se poprvé českému publiku představila v rámci Designblok Premier Fashion Weeku 2012. Přítomnému publiku učarovala okamžitě. Zbytku pozorovatelů posléze na fotografiích.   Střih úpletových, hedvábných a vlněných modelů čerpá ze základních geometrických tvarů, tedy čtverce a kruhu.

Výsledek ovšem základní není ani trochu. Spíše naopak. I přes techniky původně používané pro sportovní oděvy – lepení a začištění transferovými tisky – řada působí spíše jako záležitost sochařská až konceptuální. Na druhou stranu funkčnost ani nositelnost jí odpárat nelze. Na její grafické stránce se podílel Štěpán Malovec.

Nejnovější počin Hany Zárubové byl oceněn už na samotném Premier Fashion Weeku, kde získala Cenu šéfredaktorů pro nejlepší kolekci. Úspěch na Czech Grand Design 2012 byl tedy více než očekávaný.

Hana Zárubová si z pódia Stavovského divadla odnesla trofej ve formě reálné cukrové vaty, na jejíž postříbřenou tyčku se známá růžová hmota obláčkové konzistence nalepovala přímo na místě. Za myšlenkou „aby byli designéři ve vatě“ stojí Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, kreativní duo stojící za šperkařskou značkou Zorya a loňští Grand designéři roku.

Vedle střihové umělkyně bojovali o hodnotnou sladkost také Miro Sabo a Pavel Brejcha. Jak se postaví k zodpovědnosti nominace, uvidíme během následujícího roku. Za předpokladu, že se Hana Zárubová nestane Karlem Gottem soutěže Czech Grand Design, mají nepochybně ty nejvyšší šance i v příštím ročníku.


Foto: Archiv Hana Zárubová, hermina.cz