Tak přesně na této myšlence vznikl módní Projekt310, jež tvoří skupina mladých umělců v čele s módními návrháři, fotografy i designéry. Na projektu tak například pracují talenti z UMPRUM Tereza Ledvinová, Linda Zabilková či Jana Mikešová.

Tereza Ledvinová studuje v Ateliéru módní tvorby pod vedením Pavla Ivančiče, minulý semestr strávila na stáži v Holandsku. Její poslední modely jsou minimalistické, v odstínech šédé, bílé a modré inspirované vodou. Tereza také exkluzivně pro Iconiq.cz vytvořila skicu, kterou máte možnost vidět pouze zde a na sociálních sítích projektu. A my jí za ni moc děkujeme!

tereza ledvinova skica

 Linda Zabilková svoji nejnovější dámskou kolekci s názvem VsoběKsobě vytvořila v rámci Klauzurních prací na UMPRUM. V Ateliéru Módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice vznikly čtyři modely, ve kterých převládají splývavé, lehké a lesklé materiály symbolizující ženskou stránku. Ty tvaruje a rámuje všité silné a pevné lano představující aspekt muže v ženě. Někdy lano vystupuje na povrch, jindy je schované za řasením, stejně jako někdy mluví víc ženská, někdy víc mužská stránka. Celá kolekce je o cestě a nacházení sama sebe. O mapě, která vás nikam nedovede, o nejasných hranicích, o území nikoho. O síle dvou poloh v jedné osobě, souhře, boji, podpoře i frustraci. Výsledkem jsou elegantní šaty pro silnou ženu, která se nenechává spoutat konvencemi.

 Jana Mikešová je v druhém ročníku v Ateliéru módní tvorby Pavla Ivančiče na UMPRUM. Jana v posledních kolekcích pracuje s kontrastem mezi tradiční a moderní technikou. Na jedné straně vyniká střih skládající se z jednoduchých geometrických obrazců, nadruhé jeho složitá struktura vytvářející tvar a dynamiku oděvu.
Inspirace malbami Michaely Maupicové a ruční práce vytváří dokonale propletené plédy, vesty, svetry a drhané šaty. Moderní přístup k tradiční technice je startovacím bodem i finálním produktem.

Nebude chybět kadeřnice Lucie Molnárová, grafik Petr Končal či stylistka Karin Dimitrovová. Primárním cílem projektu je publiku ukázat, co všechno dělají jednotliví lidé podílející se na módní přehlídce od její přípravy, průběhu až do samotného konce.

Za kormidlem marketing&PR projektu stojí Pavlína Louženská, jež tvrdí: Projekt310 je stejný jako jeho logo: identická myšlenka, jen pokaždé jiným rukopisem. Jeden příběh, který vyprávíme, ale pokaždé jiným hlasem. Postupně vám tady představíme všechny, kdo se na jediných šatech, židli nebo váze podílejí. Ať už to jsou designéři, fotografové nebo odlévači.“

I díky podpoře Creative Fashion Marketing se skupina mladých nadějných umělců pokusí již tuto středu 6. listopadu od 19:00 h v prostorách Hotelu Fusion objasnit všem přítomným cestu produktu oděvní tvorby od prvotního nápadu po finální výsledek, to vše za pomoci moderních technologií včetně využití Twitteru (hledejte #projekt310), 3D projekce i zábavného Instagramu.

Mnohé jistě potěší GoPro kamerky, které si najdou své místo na několika zapojených jedincích, odvážná je sázka na Google Hangout, komunikační nástroj velice populární v zahraničí, díky němuž budete moci vše sledovat „z první řady“ v pohodlí vašeho domova.

A pokud stále váháte, zda přijít osobně, tak již nyní máte možnost zhlédnout krátký trailer, který funguje jako středeční pozvánka na akci, jež je pro všechny zdarma. Zve rovněž na prezentaci zavedené značky LEEDA Lucie Kutálkové a rozhodně by si ji neměl nechat ujít žádný módní nadšenec!

Foto a citace: Facebook