Oslava prvního letního dne nemůže proběhnout v našem hlavním městě jinak než oslavou spojenou s pořádnou porcí módy a umění jako takového.

Červnový Dyzajn market se uskuteční na třech různých místech, konkrétně na Piazzetě Národního divadla, na kterou jsme již zvyklí. Nově se ovšem rozroste do kreativního prostoru Era svět na Jungmannově náměstí a také do Mosaic House – Design & Music Hostel na Praze 2.

Svátek módy, šperků, doplňků, dobrot a příjemné atmosféry nabídne 21. června od 10h do 20h stálice v podobě kabelek a tašek ZasPas, batohy Playbag, kabelky Goshico, trička a šaty KOKO, tylové sukýnky Akari, šperky Vuchu, brože Bulbul, ale samozřejmostí jsou také nováčci a novinky v programu.

Očekávanou novinkou je speciální limitovaná kolekce oblečení, šperků, doplňků, porcelánu, notýsků a repasovaných městských bicyklů s názvem Dyzajn market Dyzajn, která se bude prodávat právě v tento jediný den, a to pouze na Piazzetě Národního divadla.

Kolekce, na které se podílelo celkem 22 tvůrců, ovšem bude také k vidění na mole v rámci přehlídek, které budou doplněny o divadlo pro děti, hudební představení či bohaté občerstvení.

Zmiňovanou novinkou je také stánek projektu Rekola, do kterého se můžete registrovat, nechat si své vypůjčené kolo opravit nebo si jedno vypůjčit a zvládnout tak navštívit všechna místa, na kterých se letos Dyzajn market koná.

Nechybí ani podpora tří dobročinných organizací, stačí hledat stánky Kokoza, CENTRIN či Cesta domů a přispět koupí originálních výrobků na dobrou věc. Počítat můžete s bezbariérovým přístupem, zábavou pro naše nejmladší i vstupem zdarma.

Foto: Vlado Kníž