Miro Sabo, PBL Prague Pavla Brejchy a Kataríny Král, Odivi Ivy Burkertové a Lenka Chroboková dali dohromady limitovanou edici modelů zachovávající si to nejtypičtější z jejich obvyklé tvorby. Výtěžek z prodeje série, kterou najdete v novém pražském butiku Czech Labels & Friends, putuje do útulků v Hněvicích a Lukavici. Opuštěným a týraným psům tam chybí hlavně výběhy, v nichž by se mohli socializovat, a připravit se tak na nový život.

Představme si ale blíže jednotlivé designéry. Miro Sabo vystudoval pražskou UMPRUM. Svoji diplomovou práci The New (WO)man tvořil už jako asistent Ateliéru módní tvorby. Za skvělou práci s objemem a ženskou siluetou byl nominován na cenu pro Módního designéra roku 2012 v soutěži Czech Grand Design. Talentovaný mladý návrhář, který absolvoval stáž u návrháře Rafa Simonse (momentálně kreativního ředitele značky Dior), dbá i přes výraznost na nositelnost. Pro City Souls navrhl „sladké“ žluté šaty s balonovou sukní a kulatými zády.

Praktičtější ženskost vkládá do své tvorby značka PBL Prague Kataríny Král a Pavla Brejchy. Jejich kolekce jsou pro náročné pracující ženy vyžadující od svého oblečení absolutní komfort i nápaditý vzhled. Pavel Brejcha zkušenosti sbíral na pražské UMPRUM, bratislavské VŠVU, Francouzském institutu módy v Paříži a v domech Maison Giles Rosier, JCDC nebo Balenciaga. Katarína Král značce PBL Prague dodává nejen své estetické vize, ale také osvědčené postupy z pole módního byznysu. Značka byla taktéž nominována na Módního designéra roku 2012 v rámci cen Czech Grand Design. Dvojice pro City Souls vytvořila trika a overaly splňující všechny zažité principy.

Kousky od Odivi jsou trendové a mladé. Návrhářka Iva Burkertová čerpá ze základních geometrických tvarů a barevnými členěními dodává na zajímavosti i strohým střihům. Absolventka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a současně módní stylistka ušila pro City Souls šaty s potiskem křídel, a to v kratší bílé variantě i ve variantně s dlouhou průsvitnou modrou či zelenou sukní.

Další bývalá studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Lenka Chroboková, do své poslední kolekce promítala folklor. Složitá střihová řešení s výraznými detaily i zakázkovou výrobu, které se v poslední době věnuje, ale kvůli City Souls na chvíli opustila. Navrhla jednoduché bílé tílko s ručně malovanou podobiznou koně.

Všechny unikátní modely vyrobené v České republice najdete v butiku Czech Labels & Friends na adrese Železná 12, Praha 1.

Foto: Czech Labels & Friends