Společně pod značkou CHATTY začaly Radka Sirková a Anna Tušková tvořit už v roce 2005. Jejich cestu provází denim v různých podobách. Na začátku se věnovaly především elegantnímu streetwearu, kterému dominovaly kvalitní džíny výrazných a propracovaných střihů. Během posledních čtyř let se však nápadně posunuly a zaměřily se především na dospělou, městskou ženu, která je odvážná, ráda experimentuje a upřednostňuje jedinečnost a originalitu. Kromě denimu kombinují i další materiály jako krajku, hedvábí, kůži nebo brokát. Za svou tvorbu byly i několikrát oceněny – třikrát získaly nominaci na cenu Módní designér roku v rámci Czech Grand Design. Pravidelně se pak dostávají do nejužšího výběru v kategorii Nejlepší módní přehlídka na domácím Designbloku. Tvaří značky Chatty je od roku 2011 herečka Martha Issová. Od září 2012 tvoří v novém showroomu v Haštalské 21 v Praze.

Radka Sirková a Martha Issová

Radka Sirková a Martha Issová

Po devíti letech práce na české módní scéně se CHATTY chtějí posunout i směrem do zahraničí. První zastávku pro ně představuje berlínský veletrh PREMIUM, který probíhá tradičně během Mercedes-Benz Fashion Week Berlin.  CHATTY na něm představí kolekci na jaro léto 2015, kterou chtějí oslovit nákupčí a majitelé showroomů, kteří na berlínské módní veletrhy tradičně jezdí.

Značka CHATTY je dlouhodobě financována z vlastních zdrojů, které pokryjí i většinu nákladů na výrobu kolekce na jaro/léto 2015, její marketingovou a PR podporu. Finance získané z podpory fanoušků a české veřejnosti, která se zajímá o módu, hodlají CHATTY použít na úhradu části přihlašovacího poplatku na veletrh – zbytek částky si doplatí ze svých zdrojů.

„Fanouškům nabízíme možnost vybrat si kousek z limitované kolekce navržené speciálně pro tento projekt na HitHit.com, která je inspirována naší největší vášní – denimem. Najdete v ní například denimový polštář, denimový motýlek, signované tričko s naším vlastním tiskem a samozřejmě nemohou chybět ani džíny na míru – v tomto případě rovněž signované“, říká Radka Sirková, jedna z autorek tvořících pod značkou CHATTY.

Projekt najdete zde: https://www.hithit.com/cs/project/497/chatty-jedou-na-premium-do-berlina.

Foto: Archiv firem