Designérka Eliška Judová tvořící pod značkou ELAJEDIOVA vyrábí veškeré své produkty sama, ve své domácí dílně, obklopena vintage kousky z různých bazarů, antiků a vetešnictví. Spolupracuje s malou koželužnou na Moravě, kde si pečlivě vybírá hovězí kůži z tuzemských zdrojů, jejíž kvalita s přibývajícími lety zraje jako víno. Každý návrh, ořez, steh je výsledkem pečlivé práce s přírodním materiálem a snahy o nadčasovost. Svým citlivým přístupem k ručnímu šití, charakteristickým dlouhým stehem a barevnou škálou, které dominují odstíny bílé, pudrové, hnědé, šedé a černé, návrhářka jasně naznačila své směřování.

1_KOZENA_AKTOVKA_CIPRIA_6990_pistaciovy akcent

„Při ruční výrobě se určité charakteristice zpracování nevyhnete. U mne se to projevuje v drobných nepřesnostech, nejsou schválně ani omylem, je to proste můj charakter,“ říká návrhářka ELAJEDIOVA.

9_KOZENA_BRASNA_NATURAPURA_6390

Pod značkou ELAJEDIOVA vzniká sortiment nejen pro ženy, ale i muže, kteří očekávají kvalitu a hlavně trvanlivost. Patří sem aktovky, brašny, tašky, pásky, peněženky, kabelky, psaníčka, psí obojky a náramky. Návrhářka se snaží jít cestou zpracování celé kůže, z jejíchž zbylých odřezků vyrábí drobné kožené akcenty, kapsičky či šperky. Sofistikovaný design nenutí k promyšleným šatníkovým kombinacím a nechává každému volnost, která je značce vlastní. Díky specifickému charakteru kůže, jež podléhá stárnutí, je počátek jejího příběhu v rukou návrhářky ELAJEDIOVA a konec vždy na zákaznících.

12_KOZENY_NARAMEK_MANTENEREUNSEGRETTO_590

www.elajediova.com