Blížila se šestá hodina večerní a brněnský obchod prodávající tvorbu českých tvůrců Pokojík se zahalil do unikátní atmosféry. Na poměrně malý prostor, který skýtá, se mimo jiné vešly i kousky návrhářky Elišky Judové tvořící pod značkou ELAJEDIOVA, která právě včera představila svoji novou celobílou kolekci s názvem Ghiaccio (v překladu námraza) inspirovanou ledem, jinovatkou, spontaneitou.

Kolekce na jaro/léto 2014, na níž Ela pracovala již od loňského podzimu, byla vytvořena na základě vzorů vznikajících mrazem na oknech, obsahuje povětšinou složitou výšivkou (vlnou a přízí) zdobené topy a trička, ale nechybí ani vesta či krátký kabátek. Za materiál si Eliška zvolila pro ni typický šifon, bavlněné úplety, k dostání jsou i extravagantní tylové kalhoty.

Místnost provoněnou vůní bílého šeříku navíc obohatilo promítání doprovodného klipu v produkci Martina Kacvinského, což umocnilo příjemnou atmosféru celého večera.

Kolekce bude vystavena ještě po dobu jednoho měsíce v Pokojíku, je možné zde i jednotlivé kousky zakoupit. Poté bude jejich část dostupná také v Praze či na internetovém portálu MOLO7.

Foto: Monika Kolářová