Aktuální kolekce se nese ve znamení variability a vrstev. Josefína stejně jako řada jejích kolegů z branže si s kousky svých kolekcí vyloženě pohrávala. Nastala doba, kdy své šatníky budeme zmenšovat a najdeme v nich jednotlivé modely, ze kterých snadno uděláme modely dva či tři. Náš denní program bývá naplněn od rána do večera a v jednom jediném dni potřebujeme hned několik outfitů pro různé příležitosti. Trávit čas na cestách mezi domovem a prací je časově v současném stresu vyčerpávající, a tak Josefína se snaží nám tyto komplikované situace snadno vyřešit. A jak?

Josefina Bakošová F/W 2014

Josefina Bakošová F/W 2014

„Podle mě vážně stačí jeden správný kabát a jedny dokonalé šaty. Mnou navržené šaty mají dvě části, chtěla jsem, aby se model hodil do vaší kanceláře, studia, ateliéru. Elegance, která je vždy připravená na schůzky, jednání, pracovní obědy. Navečer si vrchní vrstvu šatů můžete odložit a v taxíku ji vystřídat za límeček. Takovou kombinaci oceníte především, pokud bude na večírku moc horko a díky límečku a odhaleným pažím se budete možná cítit i víc obdivovaně. Pokud to na vás bude moc, není nic jednoduššího, než si ze zimního kabátu odepnout jeho kombinovatelnou vestičku a použít ji jako elegantní sáčko. Když zívnete, je čas jít domů. Jenomže venku bude nejspíše sněžit, nebo ledově poprchávat, ale vám stačí obléci si kabátek a přes něj použít vestičku, která ještě před chvíli sloužila jako sáčko. Jste ochráněny před nástrahami zimního počasí. A model tak využijete do posledního detailu. “

Josefina Bakošová F/W 2014

Josefina Bakošová F/W 2014

Při vrstvení se nemusíte nijak obávat ztráty elegance či pohodlí. Modely fungují i samostatně a jak je pro návrhářku typické, vše staví na kvalitě a precizním zpracování. Josefina Bakošová v poslední době prošla řadou změn. Jednou z nich je rozloučení s původním názvem značky CHI-CHI. Nadále bude veškeré kolekce prezentovat pod svým vlastním jménem a Iconiq ji přeje mnoho inspirace a řadu spokojených zákaznic.

Foto: Nikola Šlajerová
Modelka: Kateřina Kosáková (Czechoslovak Models)