Dovedete si představit, jak se mi v tomto počasí asi šlo?… A jelikož jsem hodně spěchala, tak jsem do Galerie Le Court, kde zmiňovaná akce probíhala, v podstatě dobruslila :-)

V Galerii Le Court jsem ještě nikdy nebyla, tak jsem byla zvědavá, jak to tam bude vypadat. Představovala jsem si klasické velké prostory s obrazy na sněhobílých stěnách, což je přesně to, co by od galerie očekávala velká většina z vás.. Překvapená jsem byla už vstupem do malého ‘dvorečku’, ve kterém se galerie nacházela a tím, že byl celý ve dřevě a poměrně notně zasněžen, působil velice malebným dojmem. Mé překvapení pokračovalo u vstupních dveří, přes které bylo vidět, že už je party v plném proudu, a které mi otevřela usměvavá hosteska a odškrtla si mě ze seznamu hostů.
Vzala jsem si sklenku bílého a v tu chvíli na mě dýchla atmosféra, kterou toto místo mělo.. teplé světlo ještě podpořené rozsvíceným vánočním stromečkem, výzdoba z přírodních materiálů v klasických barvách červené, zelené a zlaté; malé dřevěné stolečky rozestavěné podél úzké podlouhlé místnosti a velmi uvolněně oblečení hosté sklenky třímající a konverzující tak pohodově, jakoby se zastavil čas a najednou všichni na chvilku zapomněli na ten předvánoční shon. Ihned mě tato vánoční klidná atmosféra nakazila a musím říct, že jsem se tam cítila moc příjemně a uvolněně.

Večerem velmi milým způsobem provázel režijní tandem SKUTR a Jan Cina, kteří se také postarali o hudební produkci k přehlídce, jestli to tak lze nazvat. Zpívali totiž trojhlasně v sedě od stolečku dětské ukolébavky! To se naprosto perfektně hodilo k předváděné kolekci, která nesla název Madams & Mums a obsahovala převážně modely pro těhotné ženy, které chtějí být stále šik. Kousky byly převážně z úpletu s hedvábím, bavlněného a vlněného úpletu nebo viskózy. Střihy byly tak rafinovaně řešené, že se modely díky elementům jako řasení nebo vystřiženému přednímu dílu u sak a kabátů dají nosit i po těhotenství, jelikož se pružné a šikovně střižené materiály plně přizpůsobují postavě. Některé z modelů byly doplněny potisky kreseb Kláry Stodolové – tři hlavičky miminek vedle sebe situované většinou v horní partii zad.

Značka Chercher je počinem dvou kreativních českých žen, choreografky, režisérky a herečky Adély Laštovkové Stodolové a oděvní designérky a majitelky kostýmní agentury Evy Suchánkové, které tímto velmi šikovně vyplnily skulinu na českém trhu, kde očividně chyběla značka tvořící pohodlné, flexibilní a módní oblečení nejen pro nastávající maminky. Proto si také jako modelky pro svou přehlídku tvůrkyně původně vybraly nastávající maminky Eriku Hníkovou, Marthu Issovou nebo Zuzanu Norisovou, které však kvůli pokročilému stavu těhotenství nakonec nemohly dorazit, a tak je nahradily jiné známé tváře.
Jaké, to můžete vidět na fotkách společně třeba s Vojtou Dykem, který se také přišel podívat :-) Proč asi?

Velmi příjemně strávený předvánoční večer s neuvěřitelně milou a hřejivou atmosférou! Podívejte se sami, co na Chercher říkáte?? ‘Našli by jste tam kousek pro sebe??

Vaše Barbora Bardotka Bezděková