Začátkem února jsme vám představili sérii fotografií představující část kolekce Jiřího Kalfaře s názvem BOHEMIAN SPIRIT//GYPSY&QUEEN. Jiří Kalfař k vytvoření těchto fotografií přizval fotografku Olívii Dvořákovou a tanečnici Národního divadla Marii Dorkovou a celkovou spolupráci si velmi pochvaloval.

Tento mladý módní návrhář, který mnoho let strávil v zahraničí jako tanečník a model, si podmanil už nejednu českou celebritu jako například Nikol Moravcovou, která jeho modely obléká čím dál častěji i na červený koberec nebo Ivu Frühlingovou, která ho považuje za novou energii české módní scény. I z mého pohledu je to návrhář, který nic neponechává náhodě. Pracuje nejen na svých kolekcích jako takových, ale i na svém zviditelnění a propagaci, která je nedílnou součástí celkového úspěchu.

27. února proběhla v hotelu EMBLEM přehlídka nové kolekce Jiřího Kalfaře a nám je ctí vám ji nyní představit. A co ke své kolekci dodal sám její tvůrce?

“Volnost, svoboda, teatrálnost, láska a bezstarostnost. To je myslím pár slov, které charakterizují tuto kolekci. Při jejím vytváření jsem se oprostil od komerčních otázek, nenásledoval jsem trendy. Inspiroval jsem se francouzským cikánským folklorem a venkovem. Jsem člověk, který se již od dětství pohyboval v divadle. Od svých patnácti jsem cestoval a stěhoval z místa na místo. Kočovný život mi je tedy velmi blízký. Tuto náladu bezstarostnosti a bohémství jsem přenesl do kolekce, která je určena pro ženy a muže, kteří nepodléhají trendům, ale s módou si hrají, používají ji jako určitý prostředek k sebevyjádření.”

Model z této kolekce oslavující bohémského ducha si můžete zakoupit v butiku CZECH LABELS&FRIENDS v Železné ulici v Praze, v butiku PARAZIT v Karlově ulic, na MOLO7 nebo přímo v showroomu JIRI KALFAR v 1.patře Kafkova domu na náměstí Franze Kafky 3.

Foto: Olivie Dvořáková
Make-up: Dasha Kopecká
Vlasy: Kateřina Kavanová, Andrea Koutková, Tadeáš Kadlec (TONI&GUY)