Známá česká módní návrhářka Liběna Rochová prezentuje malé limitované sezónní kolekce dvakrát do roka a jen jednou ročně pořádá inspirativní módní přehlídku v duchu své kreativní vize, která nepodléhá módním trendům.

Limitovaná kolekce pro nadcházející sezónu a její oděvní forma jsou inspirovány látkami z aktuální edice švýcarského výrobce, se kterým Liběna Rochová již 25 let úspěšně spolupracuje. Kolekce zahrnuje 20 outfitů, rozdělených do 7 skupin a její barevnost je černo bílá s akcenty švestkové, fialové a žluté v detailech.

Liběna Rochová  - skica

Liběna Rochová – skica

Velkorysé formy a střihové řešení podtrhují charakter luxusních látek. Obdivovatelky rafinované módy na první pohled zaujmou vyšívané vlny s flirty na ležérním kostýmu, hedvábí s potiskem použité na volných šatech, nebo hedvábí s aplikací a látky s vlasem u objemnějších šatů. Zajímavě působí také kožešinové velury na kabátě a paletu s velkorysými límci nebo strečový velur na šatech. Zapomenout nesmíme ani na jednoduché vlněné šaty s kožešinovými rukávky, či zajímavý kostým a overal v krejčovské kombinaci výše uvedených látek a hladké vlny.

Liběna Rochová  - skica

Liběna Rochová – skica

Ucelenou minimalistickou koncepci, která klade důraz na látku a její paměť, doplňují boty a kabelky značky LR Liběna Rochová a pokrývky hlavy z kolekce “Vlasy”, jejichž autorkou je Sofya Samareva, čerstvá absolventka Ateliéru designu oděvu a obuvi a grafiky na UMPRUM.

Liběna Rochová  F/W 2014-15

Liběna Rochová F/W 2014-15

Liběna se pro své hluboké výtvarné cítění nepovažuje za typického módního návrháře podléhajícího tlaku oděvního průmyslu. Je spíš tvůrcem – createurem – s blízkým propojením na výtvarné umění. Tomu odpovídá i její unikátní modelová tvorba, jež klade důraz na přímé propojení s klientem. Výsledkem jsou stylové šaty vyrobené z kvalitních látek, určené pro osobité a výjimečné ženy. Pod jejími křídly vyrůstá nová generace mladých návrhářů, kteří již tradičně prezentují své studentské kolekce v rámci českých módních týdnů.

Skica 2