Lenka Štěpánková se svoji značkou JSEM patří k návrhářům oblékajícím sebevědomé pracující ženy. Rukopis nadějné návrhářky nicméně rozpoznáte velmi snadno. Využívá také efektních detailů i materiálů a často si hraje se střihy – samozřejmě tak, aby nekazily ženskou siluetu, spíše naopak.

Z jejích klasických principů vychází i nová kolekce, kterou předvede v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013. “Při vytváření konceptu jsem myslela na dokonalou ženu své značky,” řekla nám k novince Lenka Štěpánková. “Na její ženskost, originalitu i touhu po dokonalosti. Na její křehkost i sílu v jedné osobě,” dodala.

A my už dodáme pouze to, že v řadě převažuje 100% hedvábí, dále se tam objevuje hedvábí s elastanem, vlna či kůže. Barevnost se pohybuje mezi béžovými odstíny, které kontrastují s černou a červenou.

Lence jsme stejně jako všem dalším designérům z programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 položili tři otázky:

Co vám dává a bere práce módního návrháře?

Radost z toho, že můžu oblékat ženy do svých modelů a samozřejmě z toho, že můžu dělat to, co mě baví. A co mi bere? Asi spoustu volného času.

Dokážete vyjmenovat své tři návrhářské vzory?

Mám ráda ženské značky jako například Chloé, Jil Sander, Lanvin, ale vždy záleží na dané kolekci.

Kdyby vaše modely mohly mluvit, co by řekly?

Jsme důležitou součástí a podstatou ženy. Velmi ženské, velmi elegantní a půvabné.

Lenka Štěpánková bude mít přehlídku 21. září ve 14:00 společně se Zuzanou Kubíčkovou. Vstupenky si můžete koupit zde. Pokud se na show nedostanete, zapněte si Iconiq.cz. V reálném čase ji budeme přenášet online.

Foto: Miroslav Machek