Začínala s obyčejnými tričky, dnes už si bez ní a její značky TIQE českou módu nedokážeme představit. Petra Balvínová má na svůj obor jasný názor, jak nám prozradila v rozhovoru. Stejně tak přesně ví, pro koho šije. Její kolekce jsou pro ženy, které se nechtějí halit do pytlů a které chtějí podtrhnout svojí krásu elegantními až dívčími kvalitními kusy.

Po velkém úspěchu kolekce Libuše i pokračování Libuše II. přichází Petra Balvínová s novinkou Lévitation. Řada na podzim/zimu 2013 je rozdělená celkem do šesti “souborů”, přičemž dva – společenských a party šatů – budou mít premiéru právě na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013.

V celé kolekci Lévitation je vidět klasická Petra Balvínová. Kontrasty, krajka, průhlednost, zvýrazněná ramena, sem tam prvky z pánského šatníku, sem tam extrémní ženskost se prolínají skrz naskrz všemi šesti “úrovněmi”. Bonbónkem jsou potom svetry z jehněčí vlny “vytvářené ručně na pletacím stroji”.

 

Petře jsme stejně jako všem dalším designérům z programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013 položili tři otázky:

Co vám dává a bere práce módního návrháře?

Dává mi svobodu a bere čas. Proto má ta práce smysl, protože je to vyvážené.

Dokážete jmenovat své tři návrhářské vzory?

Nemám návrhářské vzory, ale vyjmenuji návrháře, jejichž rukopis se mi líbí: Frida Giannini pro Gucci, Alber Elbaz pro Lanvin, Miuccia Prada.

Kdyby vaše modely mohly mluvit, co by řekly ?

Byly jsme ušity s láskou a pokorou a nejsme určeny k tomu, abychom se jen líbily. Hlavně abychom byly rády nošeny a dobře sloužily.

Petra Balvínová bude mít přehlídku v sobotu 21. září od 16:00. Vstupenky si můžete koupit zde. Pokud na show nemůžete dorazit osobně, nezoufejte. Jako všechny ostatní ji budeme přenášet online.

Foto: Archiv TIQE / Petra Balvínová